Wielka Brytania. Od 1 października wjazd tylko z ważnym paszportem. Jest jeden wyjątek

Od 1 października brytyjską granicę będzie można przekroczyć tylko z ważnym paszportem. Inne zasady obowiązują Polaków będących rezydentami Wielkiej Brytanii.

Jak poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych, od 1 października 2021 r. wjazd do Wielkiej Brytanii możliwy będzie tylko na podstawie ważnego paszportu.

Zmiana zasad wjazdu do Wielkiej Brytanii po 30 września 2021 r. Jeden wyjątek 

Wyjątkiem będą osoby posiadające status osoby osiedlonej lub tymczasowo osiedlonej w Wielkiej Brytanii, które uzyskały swój status na podstawie dowodu osobistego - w tym przypadku wjazd na podstawie dowodu osobistego będzie możliwy co najmniej do końca 2025 roku.

Zobacz wideo Masowe szczepienia w Wielkiej Brytanii. Jakie są efekty?

Ministerstwo przypomina, że przed wyjazdem należy upewnić się, czy dokument paszportowy jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i czy pozwala na stwierdzenie tożsamości (szczególną uwagę należy zwrócić na aktualność zdjęcia).

Wielka Brytania. W sklepach pojawiają się niedobory niektórych produktów, bo brakuje kierowców ciężarówek. Wielka Brytania. Minister: "Nie kupujcie w panice". BP zamyka część stacji

Osoby posiadające status osoby osiedlonej w Wielkiej Brytanii powinny przekraczać granicę brytyjską na podstawie dokumentu tożsamości powiązanego ze swoim profilem osiedlonego. W przypadku zmiany dokumentu tożsamości należy niezwłocznie zaktualizować swoje dane, logując się do swojego cyfrowego profilu osoby osiedlonej.

Zmiany zasad wjazdu do Anglii w związku z COVID-19

Jak pisaliśmy w Next.gazeta.pl, od końca października w pełni zaszczepieni pasażerowie z krajów spoza czerwonej listy będą mogli zastąpić testy typu PCR tańszymi testami antygenowymi. Każdy, kto uzyska wynik pozytywny, będzie musiał odbyć kwarantannę w domu i wykonać bezpłatny test PCR, który zostanie poddany sekwencjonowaniu kodu genetycznego wirusa, co ma pomóc w identyfikacji nowych wariantów. Osoby niezaszczepione nadal będą musiały wykonywać testy typu PCR.

Wielka Brytania: od października prostsze i złagodzone zasady wjazdu Wielka Brytania: od października prostsze i złagodzone zasady wjazdu

Osoby powracające z krajów z czerwonej listy będą musiały tak jak dotąd odbyć płatną, 10-dniową kwarantannę w jednym ze wskazanych przez władze hoteli

Więcej o: