Inflacja. "Mam 10 tys. zł oszczędności. Gdzie chronić pieniądze?". Odpowiada prof. Noga

Q&A Gazeta.pl to nowy program, w którym eksperci odpowiadają na pytania czytelników. W ostatnim odcinku prof. Marian Noga został zapytany m.in. o to, jak chronić swoje oszczędności w dobie inflacji, która jest w Polsce najwyższa od 20 lat. Posłuchaj odpowiedzi byłego członka Rady Polityki Pieniężnej, który wykłada w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

Tematem ostatniego Q&A Gazeta.pl była najwyższa od 20 lat inflacja w Polsce - cały odcinek można znaleźć pod tym linkiem. Inflacja w sierpniu osiągnęła poziom 5,5 proc., ale pomimo rekordowego odczytu prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński uspokaja, że "nie dzieje się nic nadzwyczajnego". 

Jarosław Gowin, lider Porozumienia, który przed kilkoma tygodniami odszedł ze Zjednoczonej Prawicy, w programie "Studio Biznes", powiedział ostatnio, że "rząd ma nadwyżki nie z uszczelnień, jak twierdzi pan premier Morawiecki, a z inflacji, drożyzny". - Rząd wyjął te 80 mld zł z kieszeni Polaków - dodał. Nawiązał w ten sposób do słów szefa rządu, który pochwalił się nadwyżką w budżecie wynoszącą właśnie 80 mld zł. Jak zatem oszczędzać w dobie wysokiej inflacji? Posłuchaj odpowiedzi prof. Mariana Nogi.

Zobacz wideo
Więcej o: