Wielka Brytania walczy z kryzysem paliwowym. Do prowadzenia cystern wysłano 150 żołnierzy

- Flota rezerwowych tankowców rządu będzie dziś po południu w drodze, aby zwiększyć dostawy paliwa na stacje w całej Wielkiej Brytanii - poinformował brytyjski minister biznesu Kwasi Kwarteng. Rząd zapowiedział, że paliwo do stacji benzynowych będą dostarczać wojskowi.

"Im szybciej wszyscy powrócimy do naszych normalnych nawyków zakupowych, tym szybciej sytuacja powróci do normy" - mówił w środę 29 września minister biznesu. BBC donosi, że brytyjski rząd poinformował, że w gotowości do prowadzenia cystern z paliwem jest około 150 kierowców wojskowych

Zobacz wideo Paliwa coraz droższe. Dlaczego Niemcy mają podobne ceny?

 Brytyjski minister biznesu Kwasi Kwarteng: Sytuacja na stacjach paliw zaczęła się poprawiać

"Flota rezerwowych tankowców rządu będzie dziś po południu w drodze, aby zwiększyć dostawy paliwa na stacje w całej Wielkiej Brytanii"- przekazał w środę brytyjski minister biznesu Kwasi Kwarteng cytowany przez portal Fleetworld.co.ukPolityk napisał na Twitterze, że "sytuacja na stacjach paliw zaczęła się poprawiać, ponieważ coraz więcej stacji otrzymuje więcej paliwa".

Petrol Retailers Association - największe w Wielkiej Brytanii stowarzyszenie właścicieli stacji benzynowych informuje, że w środę braki w dostawach zgłosiło 27 proc. sprzedawców. PRA oczekuje, że sytuacja na rynku poprawi się w ciągu najbliższych 24 godzin, ponieważ coraz więcej stacji otrzymuje dostawy. 

Kryzys paliwowy w Wielkiej Brytanii

Brak kierowców ciężarówek spowodował w ostatnim czasie w Wielkiej Brytanii problemy z zaopatrzeniem stacji benzynowych i sieci handlu detalicznego. Rząd brytyjski i koncerny naftowe zapewniają, że nie ma powodu do paniki oraz że zapasy benzyny i oleju napędowego są wystarczające. Ale brak kierowców cystern cały czas utrudnia transport paliw z rafinerii do stacji benzynowych.

W ostatnich dniach władze w Londynie zawiesiły ustawę o konkurencji, by umożliwić dystrybutorom paliwa wymianę informacji oraz optymalizację łańcuchów dostaw. Pozwoli to na wykorzystanie wszystkich zasobów oraz cystern do uzupełnienia zapasów na stacjach benzynowych.

Więcej o: