Loteria szczepionkowa - jak wziąć w niej udział? Zapisy tylko do 30 września [HARMONOGRAM]

Zapisy do loterii szczepionkowej trwają tylko do 30 września 2021 roku. Udział w niej mogą wziąć wyłącznie osoby pełnoletnie, który przeszły szczepienie przeciwko COVID-19. Jej zwycięzcy informowani są o wygranej poprzez otrzymanie wiadomości SMS. W jaki sposób można wziąć w niej udział? Jak wygląda harmonogram losowań?

Loteria szczepionkowa, a właściwie Loteria Narodowego Programu Szczepień, trwa od 1 lipca 2021 roku. Jej pierwsze losowanie odbyło się czternaście dni później, a celem loterii jest przede wszystkim popularyzacja szczepień przeciwko COVID-19.  

Zobacz wideo Co mówią niezaszczepione osoby, które przez COVID trafiają do szpitala?

Loteria Szczepionkowa - jak się zarejestrować? Kto może wziąć w niej udział?

Żeby wziąć udział w loterii szczepionkowej, należy spełnić kilka warunków. Jak można przeczytać w regulaminie dostępnym na portalu gov.pl, uczestnik przede wszystkim musi zostać w pełni zaszczepiony na COVID-19 (dowolną z dostępnych w tym celu szczepionek), a następnie zarejestrować się maksymalnie do 4 października 2021 - w  Systemie P1 e-Zdrowie. Uczestnik musi mieć również ukończony 18. rok życia, a także mieszkać na terenie państwa polskiego.

Do loterii szczepionkowej można zarejestrować się do dnia 30 września 2021 r. w jeden z dwóch możliwych sposobów. Pierwszym jest rejestracja poprzez logowanie na stronie www.pacjent.gov.pl, drugim natomiast dodzwonienie się na infolinię Narodowego Programu Szczepień, która jest dostępna pod numerem tel. 989.

Jak wygląda harmonogram losowań?

Każdy uczestnik może wziąć udział w loterii jeden raz i wygrać po jednej z dostępnych nagród: nagrodę natychmiastową, tygodniową, miesięczną oraz nagroda finałową. O wygranej zwycięzca informowany jest za pomocą wiadomości SMS. Powinien otrzymać również tą samą drogą informację z PKO Banku Polskiego, w której znajdą się niezbędne informacje, jak np. kod awizo oraz termin jego ważności.

Najbliższe (i jednocześnie ostatnie) losowania tygodniowe, miesięczne oraz finałowe odbędą się już 6 października. Szczegółowy harmonogram losowań jest dostępny na portalu gov.pl i możemy go znaleźć [TUTAJ].

Więcej o: