InPost wprowadza nową funkcję - ułatwi życie osobom niewysokim czy z niepełnosprawnościami

Strefa Ułatwionego Dostępu to nowa opcja, którą uruchamia firma InPost. Ma znacząco ułatwić odbiór paczki osobom niewysokim, a także tym z niepełnosprawnościami. Jest to odpowiedź na spotykające je trudności przy wyciąganiu przesyłek z wysoko położonych skrytek. Funkcja będzie ogólnodostępna w aplikacji mobilnej.

Nowa opcja umożliwi odbiór paczki z niżej znajdujących się skrytek. Firma prosi o używanie jej odpowiedzialnie - tak, aby nie zabrakło ich dla osób naprawdę tego potrzebujących.

Zobacz wideo Choć tego nie zauważamy, doba ciągle się wydłuża

Czym jest Strefa Ułatwionego Dostępu i dla kogo jest przeznaczona?

- Od dłuższego czasu otrzymywaliśmy liczne prośby o wprowadzenie takiej dodatkowej funkcjonalności. Dzisiaj odpowiadamy na to zapotrzebowanie wsłuchując się w głos naszych klientów. Przygotowaliśmy specjalną opcję w naszej aplikacji - powiedział prezes InPost Rafał Brzoska.

Jak można przeczytać na blogu InPostu, z funkcji będzie mogła skorzystać każda osoba tego potrzebująca. Firma prosi jednak, by używać jej odpowiedzialnie, bowiem jeżeli zabraknie wolnych skrytek w Strefie Ułatwionego Dostępu, kurier będzie musiał umieścić przesyłkę w innej. Nowa opcja jest przeznaczona w szczególności dla osób z niepełnosprawnościami, a także tych niższego wzrostu, dla których odebranie paczki z wyżej położonych skrytek jest często niemożliwe.

Jak skorzystać ze Strefy Ułatwionego Dostępu?

Funkcję z nowym udogodnieniem trzeba zaznaczyć w aplikacji mobilnej InPost - którą bez problemu można pobrać na telefon. Należy wejść w szczegóły danej przesyłki i aktywować Strefę Ułatwionego Dostępu. Trzeba jednak pamiętać, że aby skorzystać ze Strefy Ułatwionego Dostępu należy wybrać tę opcję najlepiej na samym początku (po otrzymaniu powiadomienia o nadaniu paczki). Jeżeli status przesyłki zmieni się już na "wydana do doręczenia", możliwość skorzystania z tej funkcji zniknie.  

Więcej o: