Bon Turystyczny. Do kiedy jest ważny? Jak długo można go jeszcze wykorzystać?

Bon Turystyczny będzie obowiązywał jeszcze przez część 2022 roku. W rządzie mówi się jednak o pracach nad jego wydłużeniem. Do kiedy obowiązuje Bon Turystyczny? Jak długo można jeszcze skorzystać z Bonu Turystycznego?

Bon turystyczny jest świadczeniem, które przysługuje rodzicom dzieci, które nie ukończyły 18. roku życia. Na każdego małoletniego otrzymać można jeden bon w wysokości 500 złotych. W przypadku dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności świadczenie jest wyższe i wynosi 1000 złotych. Bon przyznawany jest niezależnie od poziomu dochodów rodziców, podobnie jak w programie "Rodzina 500 Plus". 

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Bon turystyczny. Do kiedy jest ważny?

Polski Bon Turystyczny ma formę elektronicznego bonu i można wykorzystać go do końca marca 2022 roku. Do tego czasu należy wykonać płatność z użyciem bonu. Rezerwacja noclegu przed tym terminem, który odbędzie się po 31 marca 2022 roku, nie uprawnia do wykorzystania środków z dofinansowania. 

Rząd pracuje jednak nad zmianą w ustawie, by przedłużyć ważność bonu turystycznego do końca wakacji przyszłego roku. 

Bon Turystyczny zostanie wydłużony?

Wiceminister rozwoju i technologii Andrzej Gut-Mostowy w rozmowie z Radiem Kraków przekazał, że do tej pory pobrano już ponad 3 miliony bonów. - To dużo więcej niż połowa. To sugeruje, że bony będą wykorzystywane. Bon jest możliwy do zrealizowania do marca 2022 r. Impreza może być w przyszłym roku - mówił. 

Zapowiedział również, że rząd pracuje nad przedłużeniem programu. - Zadeklarowaliśmy - taka jest wola Polaków i branży - że bon przedłużymy, żeby objął przyszłe wakacje. Podejmujemy działania, które zmienią ustawę. O sześć miesięcy chcemy przedłużyć bon. Zapewne w przyszłe wakacje będzie możliwość wykorzystania bonu - mówił polityk. 

Więcej o: