10 mln złotych za 1, 6, 11, 13, 22, 46. Wiemy, gdzie padła "szóstka" w Lotto

W czwartek "szóstka" o wartości dokładnie 9 969 664,50 zł padła w Tarnowie Opolskim (woj. opolskie). Szczęśliwe liczby wylosowane 14 października w Lotto to: 1, 6, 11, 13, 22, 46.

Jak poinformował w komunikacie organizator losowania Totalizator Sportowy, zwycięski zakład został zawarty w punkcie LOTTO przy ul. Dworcowej 9B w Tarnowie Opolskim. Warto podkreślić, że jest to pierwsza tak wysoka wygrana w tej miejscowości, a właściciel szczęśliwego kuponu jest już 1420. lottomilionerem w Polsce.

Zobacz wideo "Boję się, że jak zaczną kosić kukurydzę, znajdzie się mnóstwo martwych migrantów" Reportaż z granicy

Lotto - kiedy płacimy podatek od gier?

Podatek od wygranej w Lotto to przykry obowiązek spotykający graczy, którym udało się zdobyć dużą nagrodę finansową. W historii loterii, gracze uzyskiwali niesamowite wyniki. Szczęśliwcy, którym udało się wytypować "szóstkę" wygrywali sumy rzędu nawet 30 milionów. Nie mogli jednak cieszyć się nimi w pełni, gdyż w Polsce obowiązuje podatek od nagród w grach liczbowych.

Jaki podatek od wygranej w Lotto?

Wygrana w Lotto to wielkie szczęście, ale też obowiązek rozliczenia się z urzędem skarbowym. Gracz, w zależności od wysokości wygranej, musi uiścić odpowiednią kwotę daniny. Główna wygrana w grze liczbowej opodatkowana jest zryczałtowanym podatkiem dochodowym, którego wysokość wynosi 10 proc. Przykładowo gracz, który uzyska nagrodę główną w Lotto wynoszącą dwa miliony złotych, do ręki otrzyma 1,8 mln. W przypadku najwyższych wygranych suma nałożonego podatku dochodziła do nawet ponad trzech milionów złotych.

LottoWyniki Lotto - czwartek 29 lipca. Kiedy losowanie, jakie liczby padły?

Podatek od gier losowych Lotto: jak go opłacić?

Podatek od gier losowych Lotto nie nastręcza większych problemów graczowi. W zasadzie nie musi on nic robić, gdyż to na Totalizatorze Sportowym, który jest organizatorem loterii Lotto, spoczywa obowiązek potrącenia i przekazania fiskusowi podatku. Kwota ta ma trafić do urzędu skarbowego właściwego dla miejsca zamieszkania gracza w terminie do 20 dnia miesiąca następującego po podjęciu kwoty. Do gracza trafia więc kwota po odliczeniu sumy podatku

LottoPodatek od wygranej w Lotto. Ile wynosi?

Podatek od wygranej Lotto to kwestia, której rozwiązanie leży po stronie organizatora loterii. Oznacza to, że nie ma konieczności składania dodatkowej deklaracji podatkowej. W przypadku wygranych nieopodatkowanych, gracz nie wykazuje tej kwoty w PIT-37. Organizator loterii nie przesyła też PIT-11. W przypadku wygranych przekraczających sumę 2 280 zł, płatnik sporządza deklarację PIT-8AR i przekazuje ją organom podatkowym.

Więcej o: