Sprawa Amber Gold. Katarzyna P. nie wróci do aresztu. Tak zdecydował sąd

Sąd Apelacyjny w Gdańsku podtrzymał wrześniową decyzję o warunkowym uchyleniu aresztu wobec Katarzyny P., współtwórczyni Amber Gold. Katarzyna P. przebywała w areszcie od 2013 r. W jej sprawie zapadł już wyrok, ale nie jest on prawomocny.

Więcej treści na Gazeta.pl >>>

We wrześniu Sąd Apelacyjny w Gdańsku uchylił areszt wobec Katarzyny P. Kobieta ma zakaz opuszczania kraju i miejsca pobytu bez zgody organu prowadzącego postępowanie.

Ponadto musi trzy razy w tygodniu meldować się na policji i ma zakaz kontaktowania się z mężem Marcinem P. oraz świadkami w sprawie Amber Gold.

wybuch wulkanu na La Palmie, zdjęcie ilustracyjne Kolejna chmura dwutlenku siarki z wulkanu Cumbre Vieja dotrze nad Polskę

Zażalenie na tę decyzję złożyła łódzka prokuratura. Ostatecznie decyzja o warunkowym zwolnieniu Katarzyny P. z aresztu została przez gdański sąd podtrzymana.

Zobacz wideo Wawrykiewicz: Od 6 lat w sporze Polski z UE chodzi o łamanie niezależności sądownictwa

Amber Gold. Katarzyna P. poza aresztem

Katarzyna P. przebywała w areszcie w Łodzi od początku 2013 roku. Tam zaszła w ciążę. Ojcem dziecka okazał się być jeden z funkcjonariuszy tamtejszej Służby Więziennej. W kwietniu 2015 r. współtwórczyni Amber Gold została przeniesiona do Zakładu Karnego w Grudziądzu, gdzie urodziła dziecko.

Nieprawomocne wyroki w sprawie Amber Gold Marcin i Katarzyna P. usłyszeli w październiku 2019 roku. Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał ich na kary odpowiednio 15 lat i 12,5 roku więzienia. Apelację od wyroku złożyli zarówno oskarżeni, jak i prokuratura.

Katarzyna P. Współtwórczyni Amber Gold opuściła areszt. Prokuratura zaskoczona

Spółka Amber Gold powstała w 2009 r., oferowała klientom m.in. lokaty w złoto. Upadła we wrześniu 2012 r. Straty spowodowane działalnością piramidy finansowej śledczy oszacowali na ponad 850 mln zł. Poszkodowanych zostało 19 tys. osób.

Więcej o: