31 października Biedronka będzie zamknięta. Pracownicy dostaną "czas na refleksję"

Na dzień przed 1 listopada pracownicy sieci Biedronka dostaną wolne. Sklepy będą zamknięte, ponieważ sieć chce, aby każdy z pracowników "mógł ze spokojem przygotować się" do dnia Wszystkich Świętych.

Więcej informacji z gospodarki przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

- W Biedronce rozumiemy, jak istotnym dla Polaków świętem jest dzień Wszystkich Świętych przypadający 1 listopada. To dzień, który spędzamy z naszymi bliskimi, odwiedzając miejsca spoczynku krewnych i poświęcając czas na chwilę refleksji - wskazała sieć w liście do pracowników cytowanym przez portal wiadomoscihandlowe.pl.

Zobacz wideo Oto najświeższa Biedronka w Polsce. Jest nowocześnie i proekologicznie

31 października sklepy Biedronki będą zamknięte

W dokumencie podkreślono, że "wyjątkowo" w dniu 31 października wszystkie sklepy Biedronka w całym kraju będą zamknięte.

Jak przypominają wiadomoscihandlowe.pl, już ponad 1000 sklepów dyskontowej sieci działa w niedziele niehandlowe. A zatem w praktyce niemal co trzecia placówka Biedronki czynna jest codziennie. Sklepy stosują przepis "na placówkę pocztową", który uprawnia sklepy do legalnej działalności w niedziele pomimo obowiązywania ustawy o ograniczeniu handlu w tym dniu tygodnia.

Pracownik sklepu Żabka wg portalu indeed.com może liczyć na pensję wysokości 3 tys. zł.Zakaz handlu w niedzielę. Żabki staną się ofiarą zaostrzenie przepisów

Otwarcie sklepu "na placówkę pocztową" tylko do lutego 2022 r.

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni. Jej celem jest uszczelnienie obowiązujących przepisów tak, aby uniemożliwić sklepom obchodzenie zakazu, na przykład wykorzystując fortel "na placówkę pocztową".

Prezydent Andrzej Duda (zdjęcie ilustracyjne)Zakaz handlu w niedziele. Uszczelnioną ustawę podpisał prezydent. Kiedy zmiany?

Zmiany przewidują zmodyfikowanie zakresu wyłączeń spod zakazu handlu. Pozwolą one na otwarcie w niehandlowe niedziele sklepów świadczących usługi pocztowe, jeśli przychody z tej działalności przekroczą 40 procent przychodów danej placówki.

Nowe przepisy wejdą w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie trzech miesięcy od dnia ogłoszenia, a zatem w lutym 2022 r.

Więcej o: