Adam Hofman dzieli i zamyka firmą consultingową R4S. Były rzecznik PiS poprowadzi Butterfly Strategies

Adam Hofman zamyka firmę consultingową R4S, którą prowadził z trzema współpracownikami. Z jednym z nich, Robertem Pietryszynem, były rzecznik PiS otwiera Butterfly Strategies. Pozostali dwaj współpracownicy Mariusz Sokołowski i Michał Wiórkiewicz zakładają firmę Prostrategic Communication.

Adam Hofman to były poseł PiS, który przez dekadę, do 2015 roku zasiadał w Sejmie. W latach 2004-2010 był też rzecznikiem prasowym partii. PiS musiał opuścić, po tym jak pobrał pieniądze na podróż samochodem do Madrytu, na którą wybrał się tanimi liniami lotniczymi. 

Hofman, odchodząc z polityki, zajął się PR. Zaczął działać w firmie R4S, którą prowadził do niedawna razem z trzema wspólnikami - Robertem Pietryszynem, Mariuszem Sokołowskim i Michałem Wiórkiewiczem. 

Zobacz wideo Biznes walczy ze zmianami klimatu? Chusteczki bez plastiku. "Naszą odpowiedzialnością jest edukowanie"

Adam Hofman zamyka R4S i otwiera nową firmę

Informację o rozwiązaniu biznesu R4S podało na Twitterze. Firma zostanie podzielona na dwie inne, co ma pozwolić na lepszą specjalizację oferowanych usług - czytamy w komunikacie. 

Butterfly Strategies, firma Hofmana i Pietryszyna będzie zajmowała się przygotowaniem i realizacją strategii komunikacyjnych i biznesowych. Przejmie także obsługę klientów międzynarodowych przez biura w Pradze i Budapeszcie. 

Biznes Sokołowskiego i Wiórkiewicza, Prostrategic Communication będzie skoncentrowany na działaniach Public Relations, przede wszystkim na komunikacji strategicznej, media relations i komunikacji kryzysowej. 

Podjęcie decyzji o podziale poprzedziły konsultacje i analizy. Partnerzy ściśle współpracują przy realizacji procesu. Agencja pracuje normalnie, a zmiany w agencji nie mają wpływu na jakość obsługi obecnych klientów

- przekazano w komunikacie. 

R4S sprawdzane przez CBA

W czerwcu do R4S weszli funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. CBA szukało w biurze firmy umów i faktur na obsługę państwowej Grupy Azoty, a także jej spółek córek. Analiza przeprowadzona przez Centralne Biuro Antykorupcyjne wykazała, że R4S zarobiła w Azotach ponad 500 tys. złotych. Agencja R4S zapowiedziała wówczas, że będzie współpracować z CBA.

***

Podwyżki stóp wpłyną jak zimny prysznic na ceny mieszkań? Czekamy na wasze pytania do eksperta. Wracamy z kolejnym odcinkiem programu Q&A. Wy, nasi czytelnicy, zdecydowaliście, że jego tematem będzie rynek nieruchomości. Czekamy na wasze pytania, przysyłajcie je do nas na adres news_gazetapl@agora.pl, a zadamy je ekspertowi w najbliższy czwartek.

Więcej o: