Na tropie bańki. Co się dzieje z cenami mieszkań? Wyślijcie do nas swoje pytania, zadamy je ekspertowi

Rynek nieruchomości rozgrzany jest tak bardzo, że coraz częściej pojawia się pytanie, czy przypadkiem nie pojawia się na nim już cenowa bańka. Czekamy na Wasze pytania dotyczące mieszkań pod adresem next.redakcja@agora.pl, już jutro zadamy je ekspertowi w programie na żywo.
Zobacz wideo Skąd się bierze patodeweloperka? Narkun: Deweloperzy wykorzystują to, co daje im prawo

Jak długo ceny mieszkań będą jeszcze rosnąć? Czy balon z drożejącymi nieruchomościami "przekłują" wyższe stopy procentowe? Czy w mieszkania warto teraz jeszcze zainwestować? NBP jak na razie zdecydował się na jedną niezbyt dużą podwyżkę, ale analitycy i ekonomiści nie mają wątpliwości, że czekają nas kolejne.

Ceny mieszkań w górę. Czy to już bańka? 

Te i inne pytania zadamy w nowym programie Q&A Gazeta.pl. Naszym gościem będzie Wojciech Matysiak, analityk największego polskiego banku i współautor raportów z rynku mieszkaniowego. 

"Wzrost cen mieszkań w latach 2020-2021 jest wynikiem zarówno silnego popytu, jak i niedoboru oferty. Od 2019 roku wzrost cen mieszkań zaczął negatywnie wpływać na ich dostępność. Pomimo wzrostu cen w ostatnich latach, dostępność mieszkania jest znacznie wyższa niż w trakcie poprzedniego boomu na rynku w latach 2007-2008, a także niż w dołku cenowym na rynku w 2012" - czytamy w najnowszym opracowaniu. "Trudno mówić o bańce" - piszą jego autorzy. Dlaczego tak uważają? O to zapytamy w programie. 

Jeśli masz swoje pytanie do eksperta - wyślij je na adres: next.redakcja@agora.pl. My zadamy je w Twoim imieniu. Program na żywo już jutro, w czwartek, o godzinie 12:00 na Gazeta.pl.

Przekop Mierzei Wiślanej Przekop Mierzei Wiślanej. Sztuczna wyspa niemal ukończona. [ZDJĘCIA]

Więcej o: