Elon Musk ma już 311 miliardów powodów do szczęścia. Zgromadził rekordowy majątek

Majątek dyrektora generalnego SpaceX wystrzelił w kosmos. Zgodnie z listą miliarderów Bloomberga Elon Musk posiada 311 miliardów dolarów.

Więcej o Elonie Musku przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Według Bloomberg Billionaires Index majątek Elona Muska w ciągu doby urósł o 9,32 mld dolarów i jest obecnie wyceniany na 311 mld dolarów. Jak podkreślił portal tvn24.pl, Musk to pierwsza osoba w historii zestawienia, której majątek jest wyceniany na ponad 300 mld dolarów.

Zobacz wideo Elon Musk tweetuje, a z rynku odpływają miliardy. Szef Tesli znów igra z ogniem [TOPtech]

Elon Musk od początku roku zwiększył fortunę o 141 mld dolarów. Umacnia swoją przewagę nad kolejnymi osobami na liście najbogatszych ludzi na świecie. Drugi jest właściciel Amazonu - Jeff Bezos z majątkiem wycenianym na 195 mld dolarów. Na najniższym stopniu podium znajduje się natomiast prezes koncernu LVMH Bernard Arnault - 167 mld dolarów. 

Tesla warta bilion dolarów

Jak czytamy na stronie tvn24.pl, Tesla zakończyła piątkową sesję ze wzrostem o 3,43 procent. Za jedną akcję trzeba zapłacić 1114 dolarów. W tym tygodniu wartość akcji producenta samochodów elektrycznych wzrosła aż o 22,46 procent. To m.in. zasługa wiadomości o tym, że Hertz Glodal Holdings złożył zamówienie na 100 tys. samochodów Tesli.

Przekop Mierzei WiślanejPrzekop Mierzei Wiślanej. Sztuczna wyspa niemal ukończona. [ZDJĘCIA]

Elektryzująca przyszłość motoryzacji i rosnący majątek Muska 

Jak pisaliśmy w Next.gazeta.pl, w podbiciu wartości Tesli pomogła informacja o tym, że Hertz, amerykańska firma zajmująca się wynajmem samochodów, kupi 100 tysięcy samochodów tej marki - to rekordowe zamówienie. "Samochody elektryczne są już mainstreamem i dopiero zaczynamy dostrzegać rosnący globalny popyt i zainteresowanie" - powiedział pełniący obowiązki prezesa Hertza Mark Fields, kiedyś zresztą szef Forda.

Elon MuskJest bilion dolarów. Elon Musk szczęśliwy, Tesla z rekordową wartością rynkową

Tesla inne motoryzacyjne firmy pod względem wartości rynkowej już dawno przegoniła, zresztą, jak szacuje CNN, jest warta więcej niż 11 największych światowych producentów aut łącznie - wszystko dzięki wierze inwestorów w przyszłość elektromobilności. 

Więcej o: