Cyber Monday 2021. Kiedy wypada święto promocji? Czym jest cyberponiedziałek?

Black Friday to nie jedyne święto promocji. Dużą popularnością cieszy się również Cyber Monday. Co oznacza ten termin? Kiedy w Polsce będziemy obchodzić Cyber Monday? Sprawdź.

Black Friday, czyli w tłumaczeniu z języka angielskiego "Czarny Piątek", i Cyber Monday, czyli Cyfrowy Poniedziałek, to zakupowe zwyczaje wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych, które w ostatnich latach doskonale przyjęły się również w Polsce. W tych dniach wybrane produkty często mają nową, korzystniejszą cenę.

Black Friday każdego roku przypada w innym terminie. Wszystko dlatego, że data jest powiązana z obchodzonym w USA Świętem Dziękczynienia. Zaraz po nim jest Cyber Monday.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Cyber Monday. Czym jest to święto?

Chociaż mogłoby się wydawać, że święta te są do siebie bardzo podobne, istnieje pomiędzy nimi jedna podstawowa różnica. Umownie Black Friday powinien obowiązywać jedynie w sklepach stacjonarnych, z kolei Cyber Monday - tylko w internetowych. W rzeczywistości jednak granica ta bardzo się zaciera i zdarza się, że produkty w promocyjnych cenach możemy kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.

Warto dodać, że Black Friday cieszy się na ogół ogromnym zainteresowaniem. Dlatego okres promocji jest wydłużany i może trwać nawet cały tydzień. Wtedy przyjmuje nazwę Black Week - Czarny Tydzień.

Cyber Monday. Kiedy wypada święto promocji?

Black Friday 2021 odbędzie się jak zawsze w pierwszy piątek po amerykańskim Święcie Dziękczynienia, a zatem w 2021 r. będzie obchodzony 26 listopada. To oznacza, że Cyber Monday 2021 odbędzie się w poniedziałek 29 listopada 2021 r.

Zobacz wideo Black Friday. Święto amerykańskiego konsumpcjonizmu?
Więcej o: