W marcu pojawiły się informację, że "Rzeczpospolitą" i "Parkiet" będą wystawione na sprzedaż. Najpoważniejszym kontrahentem była Wirtualna Polska, która jednak wycofała się z transakcji ze względu na ciągłe zmiany warunków - podają wirtualnemedia.pl. Drugim powodem była też wysoka cena, na poziomie 300-350 mln zł.
Informatorzy wirtualnemedia.pl donosili, że tylko spółki Skarbu Państwa stać na tak zaporową cenę. I tylko one zostały przy stole negocjacyjnym. Miało chodzić o PZU oraz PKN Orlen. Po materiale portalu, obie spółki jednak stanowczo zaprzeczyły, że biorą udział w rozmowach dotyczących przejęcia Gremi Media.
PKN ORLEN nie prowadzi żadnych rozmów dotyczących przejęcia Gremi Media. Koncern obecnie koncentruje się na rozwoju posiadanych już aktywów wspierających sprzedaż
- napisała na Twitterze Joanna Zakrzewska, rzeczniczka Orlenu.
Więcej na temat mediów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Kolejny już raz informujemy, że PZU nie prowadził i nie prowadzi rozmów na temat zakupu wydawcy „Rzeczpospolitej". Nasze plany są jasno określone w aktualnej strategii Grupy PZU na lata 2021-2024 - zapewnia biuro prasowe PZU.
- poinformowało biuro prasowe spółki.
Jak napisał na Twitterze Michał Lisiecki, większościowy udziałowiec i szef rady nadzorczej PMPG Polskie Media, wartość Gremi Media spada w czasie.
Im dłużej trwa ta transakcja, tym będzie taniej. "Rzeczpospolita" choć jest marką premium, nie zyskuje na wartości w czasie. Jako papierowy dziennik należy do segmentu mediów, w którym wycena od lat oscyluje w niskim przedziale 4-5x wynik EBITDA
- komentuje Lisiecki.
Naczelny "Pulsu Biznesu", Grzegorz Nawacki uważa natomiast, że w obecnej sytuacji wydaje się, że są tylko dwa wyjścia.
Wygląda na to, że albo Grzegorz Hajdarowicz zmniejszy oczekiwania i dogada się z WP, albo zostanie w tym biznesie
- uważa Nawacki.