Na narty w Austrii pojedziemy pociągiem. Jest już rozkład nowych połączeń RegioJet

RegioJet otrzymało zgodę na uruchomienie trzech połączeń do Austrii. Znany jest też rozkład jazdy. Do Wiednia będzie można dojechać z Warszawy w nieco ponad siedem godzin, na narty w kilkanaście.

Urząd Transportu Kolejowego wydał trzy decyzje, które przyznają czeskiemu przewoźnikowi RegioJet dostęp do nowych tras międzynarodowych z Warszawy do Austrii - podaje rynek-kolejowy.pl. Trzy nowe połączenia dołączą do trasy Przemyśl-Wiedeń. RegioJet chce na trasach do Austrii od sześciu do dziesięciu wagonów oraz lokomotyw Siemens Vectron lub Bombardier Traxx. 

Zobacz wideo Wizerunek to podstawa w biznesie. Jak zrobić dobre zdjęcie biznesowe?

Na narty w Austrii pociągiem. Gdzie dotrzemy z Warszawy? 

Pierwsze połączenie to Warszawa Wschodnia - Brenner-Brennero / Landeck-Zams (Austria). Trasa zostanie uruchomiona 12 grudnia, pozwolenie obowiązuje do 2026 roku. Będą to przewozy okresowe od drugiej połowy grudnia do drugiej połowy kwietnia. Pociąg będzie odjeżdżał trzy razy w tygodniu. Z Warszawy we wtorki, piątki i niedzielę. Powroty zaplanowano na środy, soboty i poniedziałki. 

Nocny kurs będzie startował o 20.00 i po drodze zaliczy Warszawę Centralną i Zachodnią oraz Zawiercie, Sosnowiec, Katowice, Tychy i Rybnik, aby przybyć od Ostrawy po północy. W Wiedniu można będzie wysiąść o 3.32. Do kurortów pociąg dotrze przed południem, do stacji Brenner tuż przy granicy z Włochami zawita o 11:10. Na ten moment nie ma planów przedłużenie trasy do Włoch. 

Więcej na temat transportu znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

W drugą stronę połączenie startuje o 16.59 z Brenner, o 21.28 z Salzburga, a o 00.34 z Wiednia. Na polskim odcinku pociąg nie będzie dostępny w komunikacji krajowej i do Warszawy dobije o 07.55.

Codziennie do Wiednia i Pragi

Trasa Warszawa Wschodnia - Wiedeń Hbf ruszy otrzymała zgodę na kursowanie między grudniem 2022 roku a grudniem 2027 roku. Pociąg ruszy ze stolicy Polski o 10.00 (12.45 w Katowicach, 17.16 w Wiedniu) z postojami na stacjach Zawiercie, Sosnowiec, Katowice, Tychy i Rybnik. Z Wiednia połączenie zaplanowano na 10:40, do Katowic dotrze o 15:08 i zakończy w Warszawie o 17:55.

Trzecie połączenie dotyczy połączenia z Warszawy do Wiednia lub Pragi, ale przez Koluszki. To oznacza dodatkowe przystanki w Koluszkach, Piotrkowie Trybunalskim oraz Częstochowie. Codzienne połączenie ruszy z Warszawy Wschodniej o 20:54, przystanek w Katowicach 18 minut po północy i o 1:46 w Boguminie. Przyjazd do Pragi na 6:10 lub do Wiednia na 7:00. Te połączenie ruszą w grudniu 2022 roku.

Więcej o: