NATO znów zabiera głos. "Pozostajemy czujni wobec ryzyka eskalacji i prowokacji Białorusi"

Pozostajemy czujni wobec ryzyka eskalacji i dalszych prowokacji Białorusi na granicy z Polską, Litwą i Łotwą - brzmi oświadczenie sojuszników w NATO. To kolejny komunikat Sojuszu w ostatnich dniach.
Zobacz wideo Pełczyńska-Nałęcz o sankcjach, jakie można zastosować wobec Białorusi

Kraje Sojuszu ponownie potępiły "instrumentalne wykorzystywanie migracji, sztucznie stworzonej przez Białoruś w ramach działań hybrydowych wymierzonych w Polskę, Litwę i Łotwę do realizacji celów politycznych". Działania reżimu w Mińsku nazwały bezdusznymi i wezwały do poszanowania praw człowieka i przestrzegania międzynarodowego prawa.

Więcej informacji o kryzysie na granicy znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Pozostajemy czujni wobec ryzyka eskalacji i dalszych prowokacji Białorusi na granicy z Polską, Litwą i Łotwą" - brzmi oświadczenie sojuszników w NATO. Rada Północnoatlantycka zapewniła o solidarności z trójką tych państw i innymi sojusznikami, którzy również odczuwają presję migracyjną. Napisała też o wsparciu dla działań w reakcji na tę sytuację przy poszanowaniu podstawowych wartości.

W środę Kwatera Główna NATO podała, że sojusznicy w pełni solidaryzują się z Polską i innymi krajami dotkniętymi przez instrumentalne wykorzystywanie migrantów przez Białoruś.

- Białoruś ponosi odpowiedzialność za kryzys, a wykorzystywanie migrantów przez reżim Łukaszenki jako taktyka hybrydowa jest nieludzkie - powiadomiła Kwatera Główna NATO.

Więcej o: