Świecko. Odcinek autostrady A12 od poniedziałku czasowo zamknięty. Spodziewane są duże utrudnienia

Od poniedziałku od 8.00 zamknięta będzie niemiecka autostrada A12, która prowadzi do granicy z Polską. Powodem są prace remontowe. Utrudnienia potrwają do 16:00 w czwartek 25 listopada.

Droga będzie zamknięta od zjazdu Frankfurt Oder West do granicy Polski w Świecku. Spodziewane są znaczne utrudnienia, między innymi korki na remontowanej drodze krajowej B112, która jest dojazdem do Frankfurtu nad Odrą oraz do miasta Eisenhüttenstadt.

Ekośledztwa#Ekośledztwa. Tajemnice ekogroszku - brudna gra o węgiel

Zaplanowano także objazd dla transgranicznego ruchu ciężarówek, który ma przebiegać od zjazdu z autostrady A12 Müllrose do wjazdu na autostradę nr 15 Roggosen. Dodatkowo zakazane będzie przekraczanie granicy ciężarówkami przez mosty Küstrin-Kietz/Kostrzyn nad Odrą oraz Frankfurt Oder/Słubice.

Zamknięcie autostrady A12 będzie sygnalizowane przez system informowania na autostradach A2, A9, A10, A13 i A24. Przed rozwidleniem autostrad Dreieck Spreeau (A10 i A12) ustawione zostaną również mobilne tablice informacyjne o zamknięciu A12. 

Zobacz wideo Zwolińska: W ciągu 5 lat decyzje pozwalające na budowę ferm przemysłowych wzrosły o 300%

Otwarto nowy fragment autostrady A1

Tymczasem przypominamy kierowcom, że w Polsce w piątek oddano nowy, 12-kilometrowy fragment wschodniej jezdni autostrady A1. Kierowcy mogą już korzystać z trasy Tuszyn-Piotrków Trybunalski, z trzema pasami ruchu w kierunku Łodzi i dwoma w odwrotnym. To oznacza, że od Piotrkowa Trybunalskiego aż do Gdańska dostępna jest cała szerokość drogi. "Od skrzyżowania z S8 w kierunku Łodzi pojedziemy 12 km jezdni autostradowej o trzech pasach ruchu, a w kierunku odwrotnym będą dostępne dwa pasy ruchu" - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. 

A1 Tuszyn-Piotrków TrybunalskiOtwarto nowy fragment autostrady A1. Śmiałe plany GDDKiA

Przełożenie ruchu umożliwi wykonawcy tego odcinka wykonanie na jezdni w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego docelowego oznakowania poziomego, naprawę barier energochłonnych i uzupełnienie ekranów akustycznych. Na końcu zostaną zdemontowane bariery, które do tej pory rozdzielały przeciwne pasy ruchu na tej jezdni.

GDDKiA przewiduje, że do połowy grudnia br. zostanie oddany do użytku 3-kilometrowy odcinek A1. Chodzi o odcinek między węzłami Piotrków Trybunalski Zachód i Piotrków Trybunalski Południe, gdzie kierowcy pojadą całą szerokością jezdni w kierunku Łodzi, a w kierunku odwrotnym dwoma pasami. W ciągu kolejnych dwóch tygodni udostępnione zostaną pozostałe pasy ruchu i kierowcy będą w pełni korzystali z całego, blisko 16-kilometrowego odcinka od Tuszyna do Piotrkowa Trybunalskiego.

Stacja benzynowaDojazdy do pracy. Możesz odliczyć nawet 300 zł miesięcznie za benzynę i bilety

Więcej o: