Autostrada z Niemiec do Polski czasowo zamknięta. "Należy liczyć się ze znacznymi utrudnieniami"

Od poniedziałkowego poranka fragment niemieckiej autostrady A12 zostanie tymczasowo i częściowo zamknięty. Dla podróżujących z tamtego kierunku do Polski oznacza to konieczność korzystania z objazdów. Utrudnienia potrwają kilka dni. Kierowców już ostrzeżono przed korkami.
Zobacz wideo Kierowcy wyprzedzają na przejściach, ale dron patrzy, a drogówka zatrzymuje

Niemcy zdecydowali się zamknąć autostradę federalną BAB 12 (A12) o 8:30 w poniedziałek 22 listopada do czwartku 25 listopada do godziny 16:00. "Strona niemiecka nie wyklucza jednak pewnego przyśpieszenia lub opóźnienia przywrócenia ruchu ze względu na fakt, że roboty uzależnione są od panujących warunków atmosferycznych" - podaje polska GDDKiA. 

Petuniabukta, Spitsbergen. Ślady odciśnięte w podmokłej tundrze. Trudno określić, sprzed jakiego okresu pochodzą, ale są to lata. Resztki. Tu mogła się wydarzyć arktyczna gorączka surowcowa. To jej pozostałości

Niemcy zamykają część autostrady A12

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad cytuje niemiecką Autobahn GmbH, która wyjaśnia, że powodem zamknięcia jest konieczność remontu. Ten - jak wskazano - jest niezbędny, gdyż nastąpiły "poważne uszkodzenia drogi A12 w obszarze budowy". Na A12 w kierunku Polski prace budowlane trwają od kilku miesięcy i ruch poprowadzony jest po utwardzonym poboczu starej betonowej jezdni. 

Autostrada będzie zamknięta na niewielkim odcinku od węzła Frankfurt Oder West do granicy Polski w Świecku.

Objazdy i utrudnienia dla kierowców

W związku z tym wyznaczone zostały objazdy. Ruch osobowy kierowany jest na Frankfurt Oder/Słubice. W przypadku samochodów ciężarowych należy się kierować na na Forst/Olszyna, cała droga objazdowa ma wyglądać następująco: zjazd z autostrady A12 Müllrose - L37 - B87 - B168 - wjazd na autostradę nr 15 (A15) Roggosen. Przy czym należy podkreślić zakaz przejeżdżania ciężarówkami przez mosty Küstrin-Kietz/Kostrzyn nad Odrą oraz Frankfurt Oder/Słubice.

Kalifornia. Z opancerzonego auta wypadły dolary Z auta wypadły worki z dolarami. Ludzie wpadli w euforię na środku drogi

Na polskich stronach rządowych pojawiło się ostrzeżenie przed utrudnieniami. "Należy liczyć się ze znacznymi utrudnieniami podczas podróży do Polski w ww. okresie. Spodziewane są korki na remontowanej drodze krajowej B112 (dojazd do Frankfurtu nad Odrą oraz do miasta Eisenhüttenstadt)" - napisano. 

Autostrada federalna A12 łączy Berlin z Frankfurtem nad Odrą i przechodzi po polskiej stronie w autostradę A2. 

Więcej o: