Autostrada z Niemiec do Polski czasowo zamknięta. "Należy liczyć się ze znacznymi utrudnieniami"

Od poniedziałkowego poranka fragment niemieckiej autostrady A12 zostanie tymczasowo i częściowo zamknięty. Dla podróżujących z tamtego kierunku do Polski oznacza to konieczność korzystania z objazdów. Utrudnienia potrwają kilka dni. Kierowców już ostrzeżono przed korkami.
Zobacz wideo Kierowcy wyprzedzają na przejściach, ale dron patrzy, a drogówka zatrzymuje

Niemcy zdecydowali się zamknąć autostradę federalną BAB 12 (A12) o 8:30 w poniedziałek 22 listopada do czwartku 25 listopada do godziny 16:00. "Strona niemiecka nie wyklucza jednak pewnego przyśpieszenia lub opóźnienia przywrócenia ruchu ze względu na fakt, że roboty uzależnione są od panujących warunków atmosferycznych" - podaje polska GDDKiA. 

Niemcy zamykają część autostrady A12

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad cytuje niemiecką Autobahn GmbH, która wyjaśnia, że powodem zamknięcia jest konieczność remontu. Ten - jak wskazano - jest niezbędny, gdyż nastąpiły "poważne uszkodzenia drogi A12 w obszarze budowy". Na A12 w kierunku Polski prace budowlane trwają od kilku miesięcy i ruch poprowadzony jest po utwardzonym poboczu starej betonowej jezdni. 

Autostrada będzie zamknięta na niewielkim odcinku od węzła Frankfurt Oder West do granicy Polski w Świecku.

Objazdy i utrudnienia dla kierowców

W związku z tym wyznaczone zostały objazdy. Ruch osobowy kierowany jest na Frankfurt Oder/Słubice. W przypadku samochodów ciężarowych należy się kierować na na Forst/Olszyna, cała droga objazdowa ma wyglądać następująco: zjazd z autostrady A12 Müllrose - L37 - B87 - B168 - wjazd na autostradę nr 15 (A15) Roggosen. Przy czym należy podkreślić zakaz przejeżdżania ciężarówkami przez mosty Küstrin-Kietz/Kostrzyn nad Odrą oraz Frankfurt Oder/Słubice.

Na polskich stronach rządowych pojawiło się ostrzeżenie przed utrudnieniami. "Należy liczyć się ze znacznymi utrudnieniami podczas podróży do Polski w ww. okresie. Spodziewane są korki na remontowanej drodze krajowej B112 (dojazd do Frankfurtu nad Odrą oraz do miasta Eisenhüttenstadt)" - napisano. 

Autostrada federalna A12 łączy Berlin z Frankfurtem nad Odrą i przechodzi po polskiej stronie w autostradę A2. 

Więcej o: