Policja wystawia mandaty za brak maseczek. W Słupsku - aż 250 interwencji w weekend

W miniony weekend słupscy policjanci podjęli ponad 250 interwencji wobec osób niestosujących się do obowiązku zakrywania ust i nosa, m.in. w centrach handlowych. Na blisko 100 osób nałożyli mandaty, a w trzech przypadkach sporządzili wnioski o ukaranie do sądu - podała w poniedziałek KMP w Słupsku.

Działania mające zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa funkcjonariusze Komendy Miejskie Policji w Słupsku (Pomorskie) prowadzą nieprzerwanie od początku pandemii. W ramach codziennych obowiązków, jak podały służby prasowe, sprawdzają, czy mieszkańcy i turyści stosują się do obowiązujących obostrzeń, w tym do zasłaniania ust i nosa w miejscach objętych nakazem.

Słupsk. Od początku listopada policja wystawiła ponad 600 mandatów

Z informacji przekazanych przez słupską policję wynika, że w miniony weekend funkcjonariusze podjęli ponad 250 interwencji, m.in. w centrach handlowych wobec osób, które nie zastosowały się do obowiązku zakrycia ust i nosa.

"Na blisko 100 osób nałożyli mandaty karne, w trzech przypadkach sporządzili wnioski o ukaranie do sądu. Od początku listopada interweniowali z kolei 1860 razy, mandatem ukarali 605 osób i sporządzili 20 wniosków o ukaranie do sądu" - podała słupska policja i zapowiedziała kontynuację kontroli stosowania się do obostrzeń. (PAP)

autorka: Inga Domurat/ ing/ jann/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Zobacz wideo Dr Szułdrzyński tłumaczy, kto choruje w IV fali COVID-19 i czy czeka nas V fala koronawirusa
Więcej o: