Dobry Start. Pospiesz się - to już ostatnie dni na złożenie wniosku o 300 plus

"Dobry Start" to wyprawka na początek roku szkolnego. Wnioski o tzw. 300 plus wciąż można składać, lecz warto się pospieszyć - czas powoli dobiega końca. Kiedy mija termin składania wniosków? Jak to zrobić?

Już kolejny rok przyznawana jest wyprawka 300 plus - to zwyczajowa nazwa dla programu "Dobry Start". W jego ramach rodzice dzieci w wieku szkolnym otrzymują wyprawkę w wysokości 300 zł na początek roku szkolnego.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

500 plus zmiany w programie od 1 lipca Będzie dodatkowe 500 plus. Rodzinny Kapitał Opiekuńczy przyjęty przez Sejm

Dobry Start. Wniosek tylko do końca listopada. Jak złożyć dokumenty, by dostać 300 plus?

Ministerka rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg przypomina, że wnioski o wypłatę szkolnej wyprawki w ramach programu "Dobry Start" można składać do 30 listopada. Jak wynika z danych ZUS (stan na dzień 17 listopada), dotychczas wypłacono blisko 1,3 mld zł na 4,3 mln dzieci.

W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o świadczenie 300 plus można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną - za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Pieniądze z programu są wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

Szkoła (zdjęcie ilustracyjne) Dziecko na kwarantannie. Czy rodzicom przysługuje prawo do opieki?

Dobry Start. Dla kogo 300 plus?

Program "Dobry start" to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymują świadczenie bez względu na dochód.

W ramach programu ZUS wypłaca raz w roku świadczenie w wysokości 300 zł na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat, lub 24 lat - w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Wnioski można składać do 30 listopada. W przypadku wniosków złożonych w listopadzie wypłata 300 plus nastąpi w ciągu dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku.

Zobacz wideo "Planeta Singli. Osiem historii" to nie kalka z kina. Dostajemy dużą produkcję z plejadą polskich gwiazd
Więcej o: