Żołnierze Mińska z farmy trolli za pieniądze z Rosji? Tak rząd przegrywa walkę z propagandą Łukaszenki

Łukasz Kijek
Światowe media obiegają zdjęcia z granicy z Białorusią. Fotoreporterów wpuściła na swój teren Łukaszenka, dlatego w zachodniej prasie wygrywa głównie narracja Mińska. Kryzys na granicy pokazywany jest najczęściej w kontekście katastrofy humanitarnej. Czy Polska przegrywa wojnę informacyjną? W programie "Studio Biznes" wyjaśni to ekspertka dr Martyna Bildziukiewicz.
Zobacz wideo "Studio Biznes"

Sytuacja na granicy z Białorusią wciąż jest napięta. Jej rozładowaniu nie pomaga chaos informacyjny, spowodowany z jednej strony brakiem obecności dziennikarzy po polskiej stronie, a z drugiej działaniami propagandowymi Białorusi. 

Budimex podpisał umowę. Warszawa będzie miała nowy mostBudimex podpisał umowę na budowę mostu centrum Warszawy do Pragi-Północ

Sytuacja na granicy. Ekspertka wyjaśnia, jak Polska przegrywa z trollami

Rząd, nie pozwalając dziennikarzom pracować, pozwala mówić trollom. O tym, jak działa propaganda sterowana z Mińska, a może i z Rosji, wyjaśni w rozmowie z Łukaszem Kijkiem ekspertka. W programie "Studio Biznes" gościnią będzie dr Martyna Bildziukiewicz, Head of East Stratcom Task Force.

Wyjaśni, jak groźne dla postrzegania dla Polski na świecie są fake newsy, jakim budżetem dysponują farmy trolli i jakie treści propagują. 

Polska traci szansę na przedstawienie swojego punktu widzenia w mediach zachodnich. Aleksandr Łukaszenka wpuszcza bowiem prasę do strefy przygranicznej. - W miejscu, w którym jestem, jest około dwóch tysięcy ludzi - relacjonował w połowie listopada dziennikarz CNN z obozu migrantów tuż przy granicy polsko-białoruskiej. Inne zachodnie media, ze względu na zakaz wjazdu od polskiej strony, również relacjonują wydarzenia z terenu Białorusi. Czy Polska może na tym stracić? Jaki udział w dezinformacji może mieć Rosja? Wyjaśni to ekspertka.

Sport, motoryzacja i technologie. "Studio Biznes"

W programie nie zabraknie też wizyty w świecie sportu - felieton sportowy zaprezentuje Dominik Wardzichowski. Daniel Maikowski zabierze nas w świat technologii, a Tomasz Korniejew zda relację zza kółka najnowszej toyoty. 

Emisja, jak co środę, o godz. 12.00 na stronie głównej Gazeta.pl.

Białorusini chcą przywrócenia ruchu granicznego na przejściu Kuźnica-BruzgiBiałoruś chce przywrócenia ruchu granicznego na przejściu Kuźnica-Bruzgi

Więcej o: