X-kom zrywa współpracę z Jasiem Kapelą. Firma nie zgadza się poglądami aktywisty

X-kom z okazji Black Friday podjął współpracę z dziennikarzem i aktywistą Jasiem Kapelą. W czwartek firma poinformowała, że wycofuje się z projektu zrobionego razem z nim.

X-kom zaproponował Jasiowi Kapeli nakręcenie filmu krótkometrażowego. Horror "Czarny Piątek" miał promować rabaty z okazji Black Friday. Kapela miał być nie tylko reżyserem, ale też aktorem występującym w produkcji. Jej premierę zaplanowano na czwartek 25 listopada. Jak poinformowała firma, ostatecznie do tego nie dojdzie. 

Zobacz wideo Wizerunek to podstawa w biznesie. Jak zrobić dobre zdjęcie biznesowe?

X-kom zrywa współpracę z Jasiem Kapelą. "Sprzeczne wartości"

W czwartek, kilkanaście godzin przed planowaną premierą filmu z Kapelą, x-kom zamieścił informację prasową o zerwaniu współpracy. 

Powodem tej decyzji jest błędny wybór, przez nas, jednego z uczestników projektu. Decyzja o zaangażowaniu Jasia Kapeli była nieprzemyślana i niepoparta wystarczającą analizą. Działania i idee, które prezentuje Jaś Kapela, są sprzeczne z wartościami naszej firmy i stanowczo się od nich odcinamy. Obiecujemy, że wprowadzimy zmiany, które uniemożliwią wystąpienie podobnej sytuacji w przyszłości. Bierzemy odpowiedzialność za nasz błąd. Przepraszamy

- przekazał x-kom.

Czym Jaś Kapela podpadł x-komowi?

Kilku użytkowników Twittera pytało x-kom, jakie działania i idee były sprzeczne z wartościami firmy. Profil przedsiębiorstwa jednak się do nich nie odniósł. Wysłaliśmy więc pytanie do rzecznika x-komu. Nie otrzymaliśmy jednak jeszcze odpowiedzi. Gdy to się stanie, zaktualizujemy artykuł. 

Więcej podobnych treści na stronie głównej Gazeta.pl 

Większość użytkowników Twittera zwracała uwagę na kontrowersyjną działalność Kapeli, nie szczędząc inwektyw w jego stronę. Pojawiły się też głosy, że może chodzić o opłatę reprograficzną, którą Jaś Kapela popiera. X-kom z kolei krytykował wprowadzenie nowego podatku, twierdząc, że jest spóźniony o kilkanaście lat, a projekt nie jest przystosowany do współczesnego rynku.

Więcej o: