300 plus. To ostatni moment na złożenie wniosku o wyprawkę szkolną z programu "Dobry Start"

Program "Dobry Start" dobiega końca. Wnioski o 300 plus można składać tylko do końca listopada. Przypominamy, jak złożyć wniosek o wyprawkę szkolną.

Wyprawka 300 plus jest przyznawana kolejny rok. To zwyczajowa nazwa dla programu "Dobry Start". W jego ramach rodzice dzieci w wieku szkolnym otrzymują wyprawkę w wysokości 300 zł na początek roku szkolnego.

Zobacz wideo Osiem historii, dziesiątki bohaterów i jedna aplikacja. "Planeta Singli" w wersji serialowej podbije wasze serca

300 plus. Jak złożyć dokumenty, by dostać wyprawkę "Dobry Start"?

Wnioski o wypłatę szkolnej wyprawki w ramach programu "Dobry Start" można składać tylko do końca listopada. Ministerka rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg mówiła wcześniej, że większość osób już to zrobiła i do rodziców trafiło do tej pory wsparcie na łączną kwotę 1,28 mld złotych.

Wnioski o 300 plus można było składać od 1 lipca i w tym roku można tego dokonać wyłącznie drogą elektroniczną - za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub przez Portal Emp@tia. Świadczenie jest wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy. Pieniądze zostaną wypłacone w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Przeczytaj więcej informacji o świadczeniach na stronie głównej Gazeta.pl

Szkoła (zdjęcie ilustracyjne) Dziecko na kwarantannie. Czy rodzicom przysługuje prawo do opieki?

Dla kogo 300 plus?

Wyprawka z programu Dobry Start przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami. Wniosek może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka, czyli osoba, która faktycznie opiekuje się dzieckiem i złożyła do sądu wniosek o jego adopcję, a w przypadku pełnoletnich uczniów niebędących na utrzymaniu rodziców - sama osoba ucząca się.

Mama z dzieckiem (zdjęcie ilustracyjne) Dodatkowe 500 plus. Dla kogo? Jakie są zasady Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego?

Więcej o: