Perfekcyjne zdjęcie smartfonem? Jeśli znasz odpowiedź na to pytanie, możesz zdobyć cenną nagrodę

Od nowoczesnych smartfonów oczekujemy coraz więcej. Towarzyszą nam w wielu istotnych dla nas wydarzeniach, dlatego chcemy, by aparat, w który wyposażono urządzenie, spełniał najwyższe standardy. Jakie jednak powinno być zdjęcie idealne wykonane smartfonem? Odpowiedź na to pytanie może być bardzo cenna.

Aktualizacja. Wiemy już, kto wie, jak uchwycić perfekcyjny kadr smartfonem

Osoby, które wykazały się wiedzą na temat wykonywania zdjęć smartfonem, mogły wziąć udział w specjalnym konkursie. Wystarczyło opisać, co jest kluczem do sukcesu. Idealne warunki, kreatywne gadżety, a może zrozumienie sprzętu?

Na pytanie o to jak wygląda perfekcyjny kadr uchwycony smartfonem, najlepiej odpowiedział pan Jarosław Sz. Zwycięzca może oczekiwać kontaktu drogą e-mailową. Serdecznie gratulujemy wygranej!

*****

"Najlepszy aparat to taki, który masz zawsze przy sobie" - stwierdził niegdyś Chase Jarvis, jeden z bardziej znanych amerykańskich fotografów. Ta dewiza całkiem dobrze podpowiada, że najlepszy aparat to ten, który mamy wbudowany w smartfon. Dzięki niemu uchwycić możemy każdą ważną chwilę. O wygodzie i swobodzie nie wspominając.

Więcej informacji ze świata technologii na stronie głównej Gazeta.pl

Jak powinno wyglądać idealne zdjęcie wykonane smartfonem? Podziel się swoją wiedzą

Czy kluczem do sukcesu są idealne warunki, kreatywne gadżety, a może zrozumienie sprzętu? I jak wygląda perfekcyjny kadr uchwycony smartfonem? Jeśli znasz odpowiedź na to pytanie, weź udział w konkursie i podziel się z nami swoim sposobem do godz. 23:59, 5 grudnia 2021. Odpowiedź należy przesłać za pomocą TEGO FORMULARZA.

Nagrodą w konkursie jest smartfon Huawei nova 9!

Zobacz wideo

Zdjęcie idealne, czyli jakie? 

Czy zdjęcie wykonywane smartfonem może świetnie wyglądać? Tak, ale istotne jest, by parametry urządzenia spełniały kilka kryteriów. 

Wielkość i rodzaj matrycy. Warto zacząć od serca każdego aparatu. Matrycy, która rejestruje "wpuszczone" przez obiektyw światło. Im jest większa i bardziej czuła, tym lepiej. Szukając smartfonu idealnego, zwracajmy zatem uwagę na ten parametr, współczynnik na poziomie 1,5-1,7 cala powinien umożliwić nam wykonywanie dobrej jakości zdjęć. Jest równie ważny jak rozdzielczość aparatu. W modelach "z górnej półki" sięga ona dzisiaj już nawet 50-60 megapikseli. Dzięki takiemu rozwiązaniu zdjęcie będzie wyglądało dobrze nie tylko na ekranie smarfona, ale i telewizora. I to 4K.

Dla jakości zdjęcia znaczenie będą miały też inne cechy matrycy, takie jak np. zastosowany w niej filtr. Niektóre rozwiązania pozwolą zarejestrować o 40 proc. więcej światła od tych mniej zaawansowanych technologicznie. 

Jasne obiektywy pozwalają na więcej. Dla perfekcyjnego zdjęcia znaczenie ma nie tylko rozdzielczość i wielkość matrycy, ale i jakość obiektywu. Przysłona na poziomie f/1.9-f/2.2 pozwoli na szybkie wpuszczenie do aparatu dużej ilości światła w nawet kiepskich warunkach oświetleniowych.

Dla jakości zdjęć znaczenie ma też zastosowanie w smartfonie kilku obiektywów. W tradycyjnej lustrzance, która kosztuje często więcej niż najdroższy smartfon, trzeba je wykręcać i dopasowywać do potrzeb. Zwróćmy więc uwagę, ile obiektywów ma urządzenie. Najlepsze modele wykorzystują układ nawet czterech szkieł. Każde może być wykorzystane w odpowiednim momencie osobno, ale algorytm odpowiedzialny za wykonywanie zdjęć może też użyć kilku jednocześnie. I połączyć ich moc. 

Innowacje, które pozwalają na więcej. Nowoczesne smartfony potrafią "wycisnąć" więcej z możliwości aparatu dzięki nowatorskiemu oprogramowaniu i komponentom z górnej półki. To dlatego zdjęcie smartfonem może być dziś wykonane nawet nocą, a i tak będzie zawierało zadziwiająco dużo szczegółów. Wystarczy wybrać model, który wspiera zdjęcia nocne. Innowacje zadbają też o to, by zdjęcie nie było poruszone - stabilizacja jest piętą achillesową wielu modeli z niższej półki. Zdjęcia z imprez, nocnych wypadów na plażę, wakacji, dzięki temu mogą wyglądać oszałamiająco. 

Kamerę też masz zawsze ze sobą. Od smartfona wysokiej klasy musimy wymagać też możliwości kręcenia wysokiej jakości filmów. Na rynku są urządzenia, które potrafią rejestrować ostry jak brzytwa obraz 4K. 

Liczy się nie tylko aparat. Dobre zdjęcie to takie, które jesteśmy w stanie wykonać szybko, szybko przejrzeć, poprawić. Cechą profesjonalnego fotografa powinna być szybkość, gotowość do pracy w każdym momencie. Tego samego powinniśmy oczekiwać od smartfonów, które mają wykonywać dobre zdjęcia. Niech więc urządzenie będzie wyposażone w nowoczesny procesor, dużą ilość pamięci RAM, sporo miejsca na dane. Warto też, by smartfon wyposażony był w ekran, który pozwoli cieszyć się wszystkimi detalami wykonanych zdjęć.

Jak powinno wyglądać idealne zdjęcie wykonane smartfonem? Podziel się swoją wiedzą

Czy kluczem do sukcesu są idealne warunki, kreatywne gadżety, a może zrozumienie sprzętu? I jak wygląda perfekcyjny kadr uchwycony smartfonem? Jeśli znasz odpowiedź na to pytanie, weź udział w konkursie i podziel się z nami swoim sposobem do godz. 23:59, 5 grudnia 2021. Odpowiedź należy przesłać za pomocą TEGO FORMULARZA.

Nagrodą w konkursie jest smartfon Huawei nova 9!

Więcej o: