300 plus. Ostatnie godziny na złożenie wniosku. Dla kogo wyprawka na "Dobry Start"?

300 plus to wyprawka od państwa na "Dobry Start" roku szkolnego. Wniosek o świadczenie można złożyć jeszcze tylko dzisiaj. Dla kogo jest 300 plus?

Wyprawka 300 plus, zwyczajowa nazwa dla programu "Dobry Start", jest przyznawana na kolejny rok. W jego ramach rodzice dzieci w wieku szkolnym otrzymują wyprawkę w wysokości 300 zł na początek roku szkolnego.

Zobacz wideo Wizerunek to podstawa w biznesie. Jak zrobić dobre zdjęcie biznesowe?

300 Plus. Do kiedy można złożyć wniosek?

Tylko do końca 30 listopada można składać wnioski o wypłatę szkolnej wyprawki w ramach programu "Dobry Start" - przypomina minister Marlena Maląg. Szefowa resortu rodziny i polityki społecznej podkreśla, że wnioski można było składać od 1 lipca i jeśli nie zostaną złożone, pieniądze przepadną. Osoby, które ubiegały się o świadczenie przed początkiem roku szkolnego miały zagwarantowany przelew do końca września.

Więcej podobnych treści na stronie głównej Gazeta.pl 

W tym roku wniosek można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną - za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub przez Portal Emp@tia. Świadczenie jest wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy. Pieniądze zostaną przyznane w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Dla kogo 300 plus? Kto może skorzystać z programu?

Wyprawka z programu "Dobry Start" przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami. Wniosek może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka, czyli osoba, która faktycznie opiekuje się dzieckiem i złożyła do sądu wniosek o jego adopcję, a w przypadku pełnoletnich uczniów niebędących na utrzymaniu rodziców - sama osoba ucząca się.

Więcej o: