15. emerytura na święta Bożego Narodzenia? Polacy mają jasne zdanie [SONDAŻ]

W listopadzie emeryci i renciści w Polsce otrzymali dodatkową, czternastą emeryturę. Jak jednak wynika z sondażu przeprowadzonego dla "Super Expressu", większość opowiada się za kolejnym takim świadczeniem na święta.

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg przekazała ostatnio, że z 14. emerytury skorzystało już ponad dziewięć mln Polaków. Ostatnia transza wypłat planowana jest na 1 grudnia. W sumie na "czternastki" rząd przeznaczył 11 mld złotych.

Zobacz wideo Ogromna dziura w ZUS-ie? "Jak będziemy mieli szczęście, to bieda zajrzy w oczy do końca tej kadencji"

Rośnie inflacja, a z nią ceny. Czy rząd powinien przyznać 15. emeryturę?

Wzrost cen żywności, prądu i gazu oraz rosnąca inflacja niepokoją jednak wszystkich, także emerytów i rencistów. Z tego powodu "Super Express" zlecił sondaż, w którym zapytano, czy osoby te powinny dostać na święta Bożego Narodzenia dodatkowe świadczenie - czyli 15. emeryturę. Badanie przeprowadził Instytut Badań Pollster.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Świetlisty krzyż w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie Lublin. Ogromny podświetlany krzyż oślepia mieszkańców osiedla [ZDJĘCIA]

Za przyznaniem 15. emerytury opowiedziało się 61 proc. respondentów. 39 proc. twierdzi natomiast, że emeryci nie powinni otrzymać już nawet tzw. czternastek.

Pomysł "piętnastki" poparła wcześniej szefowa Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów dr Elżbieta Ostrowska. - Piętnastka powinna trafić do najbiedniejszych emerytów, do tych, którzy mają minimalne świadczenie do 1250 zł brutto - dodał poseł PiS Tadeusz Cymańskie w rozmowie z "SE".

Jak zauważa dziennik "Fakt", o wysokimi cenami nie muszą martwić się politycy, którzy na kontach swoich ugrupowań zgromadzili ogromne pieniądze. Prawo i Sprawiedliwość ma do dyspozycji aż 17 mln złotych. Nowa Lewica - 6,1 mln złotych, a Platforma Obywatelska - 5,7 mln złotych. Stanu konta nie zgodziły się ujawnić partie takie jak PSL i Konfederacja.

Seniorzy (zdjęcie ilustracyjne) Zwiększyła emeryturę o 300 zł miesięcznie. Wystarczył wniosek do ZUS-u

Więcej o: