Gliwice. Po ponad 20 latach z taśmy produkcyjnej zjeżdża ostatni Opel Astra

30 listopada to historyczny dzień w gliwickiej fabryce Opel Manufacturing Poland. To właśnie we wtorek po raz ostatni z taśmy produkcyjnej zjedzie Opel Astra. Przez ponad 20 lat w Gliwicach wyprodukowano 1 800 000 sztuk tych aut.

Opel Astra w specjalnej strefie ekonomicznej w Gliwicach produkowany jest od 31 sierpnia 1998 r. Najwięcej egzemplarzy tego modelu wyprodukowano w 2016 roku. Wówczas gliwicką fabrykę opuściło 201 tys. aut.

Zobacz wideo "Świta" Messiego na gali Złotej Piłki

Ostatni Opel Astra zjedzie z taśmy produkcyjnej w Gliwicach. Będzie produkowany w Niemczech

Ostatni Opel Astra zjedzie dziś z taśmy produkcyjnej gliwickiej fabryki samochodów Opel Manufacturing Poland. - Pierwszy samochód, który tu wyprodukowaliśmy, został z nami fabryce. Natomiast ten ostatni model będzie sprzedany. To prywatny klient z Polski, bo staraliśmy się, żeby to auto zostało jednak w kraju, żeby było bliżej nas. Ta osoba powinna mieć ten samochód do końca tego roku - powiedział w RMF FM Andrzej Korpak, szef gliwickiego zakładu.

Dodał również, że samochód nie będzie już produkowany w gliwickiej firmie, ponieważ najnowsza szósta generacja będzie już samochodem elektrycznym.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Gliwicka firma zajmie się produkcją samochodów dostawczych. Do 150 samochodów każdego dnia

Prezes Andrzej Korpak zapowiada, że firma od przyszłego roku będzie zajmować się produkcją samochodów dostawczych. Z linii montażowej zjeżdżać będą takie samochody jak Opel Movano, Peugeot Boxer, Fiat Ducato i Citroen Jumper.  "4 kwietnia przyszłego roku zamierzamy ruszyć już z pełną, sprzedażową produkcją" - zapowiada Korpak.

Dodaje, że w 2022 roku z linii produkcyjnych powinno zjechać ok. 40-50 tys. samochodów dostawczych, a rok później, gdy zakład osiągnie pełną zdolność produkcyjną - 100 tys. samochodów rocznie.

Więcej o: