Biedronka i "ukryte" funkcje w samoobsługowych kasach jej sklepów. Został jeden aktywny przycisk. Wyjaśniamy

Kasy samoobsługowe w sklepach sieci Biedronka posiadały cztery funkcje, z czego jedna z nich wciąż jest aktywna. Większość klientów nawet nie wiedziała o ich istnieniu. Do czego służyły? Odpowiadamy.

Kasy samoobsługowe posiadają większość funkcji, które obecne są również w zwykłych kasach. Najważniejsze z nich to skanowanie towarów i wybór metody płatności. Warto podkreślić, że kasy samoobsługowe, które wprowadziły liczne dyskonty, oferują jedynie płatności bezgotówkowe.

Jednak urządzenia te zostały również wyposażone w cztery dodatkowe przyciski, o których wielu klientów nawet nie ma pojęcia. Wszystkie przyciski były dostępne jeszcze rok temu, teraz można używać jednego z nich. Sieć analizuje czy takie rozwiązanie byłoby przydatne dla użytkowników. 

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

"Ukryte" funkcje w kasach samoobsługowych Biedronki. Do czego służą?

Kasy samoobsługowe Biedronki posiadają m.in. cztery nieco schowane przyciski. Z ich pomocą klienci mogli skorzystać z dodatkowych funkcji tych urządzeń. Umiejscowienie przycisków przedstawiamy na poniższym zdjęciu. Dziś aktywny jest wciąż jeden z przycisków.

Cztery przyciski w kasach samoobsługowych Biedronki. Do czego służą? Fot. Adam Stępień / Agencja GazetaCztery przyciski w kasach samoobsługowych Biedronki. Do czego służą? Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta Cztery przyciski w kasach samoobsługowych Biedronki. Do czego służą? Fot. Adam Stępień / Agencja Wyborcza.pl

Do czego służyły funkcje (3 nieaktywne dziś i jedna aktywna) w kasach samoobsługowych Biedronki?

  • pierwszy przycisk od lewej strony to głośnik. Po kliknięciu można było zwiększyć głośność komunikatów, wydawanych przez kasę samoobsługową,
  • drugi przycisk to trójkąt z wykrzyknikiem. Z jego pomocą klient mógł wysłać sygnał do pracowników sklepu, gdy napotkał błąd lub po prostu potrzebował pomocy obsługi sklepu, 
  • trzeci przycisk od lewej pozwalał zeskanować kartę "Moja Biedronka", aby skorzystać ze zniżek,
  • czwarty przycisk - wciąż aktywny - pozwala wytarować wagę w kasie samoobsługowej. Innymi słowy, funkcja ta da nam gwarancję, że urządzenie prawidłowo waży produkty. 
Zobacz wideo Sylwia Majcher: Lodówka jest sklepem pierwszego wyboru
Więcej o: