Obi otwarte w każdą niedzielę. Kolejna sieć z usługami pocztowymi

Obi to kolejny sklep, który będzie otwarty siedem dni w tygodniu, również w niedziele niehandlowe. Sieć w tym celu będzie świadczyła usługi pocztowe.

Od kilku miesięcy najważniejsze sieci handlowe korzystają z nieścisłości w przepisach o zakazie handlu w niedzielę i święta. Lidl, Biedronki, Kaufland czy Carrefour podejmują współpracę z firmami kurierskimi, ponieważ sklepy o statusie placówki pocztowej mogą być otwarte w każdą niedzielę. Decyzję o tym podjęła kolejna sieć.

Zobacz wideo

Obi otwarte w każdą niedzielę

Od niedzieli 6 grudnia Obi będzie otwarte siedem dni w tygodniu. Zakupy będzie można zrobić w sklepie nawet w niedziele niehandlowe. Dotyczy to wszystkich 59 sklepów sieci. 

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Sieć nie podała, z jakim dostawcą usług pocztowych podjęła współpracę. Z komunikatu wynika, że Obi i poczuło się zmuszone przez działania konkurencji do skorzystania z wyjątku od zakazu handlu w niedziele, dotyczącego placówek pocztowych - podaje portal wiadomościhandlowe.pl.

Sprawny i wygodny dostęp do usług kurierskich oraz możliwość zakupów w niedziele to ułatwienie szczególnie ważne w sezonie świątecznym

- komentuje Dariusz Kowalczyk, dyrektor sprzedaży Obi.

Detalista informuje, że w niedziele w sklepach mają pracować osoby, które wyraziły gotowość do podjęcia dodatkowego dnia pracy. Mają za to otrzymać specjalny dodatek premiowy oraz dodatkowy dzień wolny do odbioru w tygodniu. 

Zakaz handlu - zmiany w prawie

Na początku lutego sklepy nie będą mogły skorzystać z luki w ustawie o zakazie handlu. Ustawa zaostrzająca przepisy została już przyjęta. Przepisy doprecyzowują, że w niedzielę mogą być otwarte sklepy o statusie placówki pocztowej, które wykażą, że min. 40 proc. ich dochodów pochodzi z tej właśnie działalności. 

Więcej o: