"Łobuzy i obiboki" i "sprzątanie supermarketów". AgroUnia zaprezentowała swoje postulaty

Podczas pierwszej konwencji AgroUnia zaprezentowała swoje postulaty. - To my pierwsi zaczęliśmy mówić o zdrowej żywności, o krótkim łańcuchu dostaw, o żywności w przystępnej cenie, o rozbiciu monopoli, o politykach nierobach, o politykach złodziejach - mówił Michał Kołodziejczak.
Zobacz wideo Nowacka o Mejzie: Politycy PiS widzą, że on dostaje wszystko, a oni ciężko pracują i nie dostają nic

W sobotę odbyła się pierwsza konwencja AgroUnii jako partii politycznej. - Agrounia przeszła długą drogę, razem ją przeszliśmy. Wygraliśmy wiele bitew, upowszechniliśmy wiele tematów. To my pierwsi zaczęliśmy mówić o zdrowej żywności, o krótkim łańcuchu dostaw, o żywności w przystępnej cenie, o rozbiciu monopoli, o politykach nierobach, o politykach złodziejach. To my mówimy otwartym językiem i nazywamy ich takimi, jakimi oni są: obiboki, łobuzy i ludzie, którzy nie życzą nam dobrze - zaznaczał Michał Kołodziejczak.

Lider AgroUnii podkreślał, że "obroniła [ona - red.] nasz kraj, hodowców przed tzw. piątką dla zwierząt". - Działając razem z innymi, pokazaliśmy, że można przeciwstawić się tak szkodliwej ustawie, paranoi politycznej. (...) My jesteśmy, i ja jestem od tego, żeby oni się bali. Dość z nimi - mówił o Prawie i Sprawiedliwości.

Spotkanie eurosceptyków w Warszawie Spotkanie eurosceptyków w Warszawie. "Upadek", "Pożyteczni idioci Putina"

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

AgroUnia proponuje wiek emerytalny dla posłów

Wśród postulatów, które wymienił Kołodziejczak, były m.in. godne warunki pracy dla pracowników, wyznaczenie maksymalnych marż dla warzyw, owoców i mięsa oraz znakowanie żywności flagą kraju pochodzenia. - Posprzątamy supermarkety, a później inne korporacje, które nas okradają, bo nie wyłudzają, nasze pieniądze - zaznaczał lider AgroUnii. Kołodziejczak zaproponował też, aby w sklepach pokazywane były dwie ceny: jedna produktu, a druga pokazująca kwotę, którą z tego otrzymuje rolnik. Nowa partia proponuje również utworzenie specjalnego funduszu, z którego wypłacane mają być rolnikom odszkodowania m.in. za szkody łowieckie czy "postojowe" gospodarstwom.

Michał Kołodziejczak przedstawił również postulaty polityczne. Polityków w trakcie swojego wystąpienia nazwał "łobuzami i obibokami" oraz "łajzami i złodziejami". Lider AgroUnii zaproponował "wiek emerytalny dla posłów" - posłowie musieliby oddawać swój mandat w wieku 65 lat.

Jarosław Gowin Nowe informacje o stanie Gowina. "Mam nadzieję, że niedługo sam wystąpi"

W rozmowie z Interią Kołodziejczak przyznał, że chciałby zostać premierem. - Chcę wprowadzać wizje uczciwe dla wszystkich Polaków. Uważam, że z pozycji premiera będzie to dużo prostsze - stwierdził. - Marszałek Piłsudski mówił, że k***y i złodziei trzeba pogonić. I ich po prostu pogonimy. (...) Obecni politycy to banda złodziei, która ukradła nam to, co najcenniejsze - nadzieję - dodał.

Więcej o: