Mieszkanie za 60 tys., najem garażu za 100 zł. Agencja Mienia Wojskowego wyprzedaje nieruchomości

Agencja Mienia Wojskowego rozpoczyna w poniedziałek wyprzedaż nieruchomości. Mieszkania czy garaże można kupić w znacznie taniej niż na rynku. Własne M2 już za kilkadziesiąt tysięcy złotych jest możliwe.

Agencja Mienia Wojskowego ma w swoim posiadaniu grunty, garaże, mieszkania oraz duże budynki użytkowe. Część z tych nieruchomości zostanie sprzedana.

Pierwszy przetarg rusza w poniedziałek 6 grudnia. Ostatnia z 85 pozycji na sprzedaż zostanie zlicytowana 20 stycznia. Oferty można sprawdzić pod TYM adresem. Aukcje nieruchomości zaczynają się od bardzo atrakcyjnych cen wywoławczych. Na sprzedaż idą lokale nie tylko z mniejszych miast, ale również z Warszawy, Poznania czy Lublina. 

Zobacz wideo Nowy król średniej półki? Oto cztery rzeczy, które warto wiedzieć na temat Huawei nova 9 [TOPtech]

Mieszkania wojskowe, grunty i garaże na sprzedaż

Pierwsze mieszkania zostaną zlicytowane już w środę 8 grudnia. To lokale przy ul. Klonowej w Świętoszowie (woj. dolnośląskie) o powierzchni 37-45 mkw. Agencja Mienia Wojskiego ustaliła cenę wywoławczą najtańszego na 58 tys. zł, a najdroższego na 70 tys. zł. 

Ceny są jednak różne. Mieszkanie w Nowogardzie (woj. zachodniopomorskie) o powierzchni 30 mkw., to już koszt od 118 tys. zł. Lokal w Goleniowie (woj. zachodniopomorskie) o powierzchni 56 mkw. kosztować będzie co najmniej 286 tys. zł. 

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Korzystne są też oferty wynajmu lokalu użytkowego lub garażu. W Siedlcach (woj. mazowiecki) kryte miejsce postojowe o pow. 12,5 mkw. będzie do zlicytowania za 100 zł/msc. Dwukrotnie większy garaż w Kołobrzegu (woj. zachodniopomorskie) będzie licytowany od 263 zł. Lokal użytkowy w Malborku, o pow. 13,3 mkw., to koszt 245 zł/msc. W Darłowie (woj. zachodniopomorskie) cenę wywoławczą lokalu o pow. 9 mkw. ustalono na 100 zł. 

Najdroższe są grunty. Działkę 12 ha w Nietoperku (woj. lubuskie) Agencja Mienia Wojskowego będzie licytować od 1,74 mln zł. W Żywcu (woj. śląskie) za pół hektara wojsko będzie chciało co najmniej 790 tys. zł. 

Agencja Mienia Wojskowego wyprzedaje lokale w największych miastach

W Warszawie będzie można wynająć lokal przy Polnej 10/14. Cena wywoławcza 27 mkw. to 1700 zł miesięcznie. Znacznie tańszy jest lokal użytkowy przy Grójeckiej. Wojsko chce 214 zł/msc. za 10 mkw. Cena wynajmu garażu przy ul. Racławickiej to 150 zł/msc. 

W Szczecinie na sprzedaż jest 0,72 ha gruntu na ul. Ludowej, licytacja zacznie się od 3,12 mln zł. Lokal użytkowy przy ul. Zawadzkiego to 150 zł/msc, za 15 mkw. 

Również w Lublinie do kupienia jest działka wyceniona na 2,7 mln zł. To 0,18 ha gruntu przy na ul. Spadochroniarzy. W Poznaniu z kolei za 520 tys. zł można kupić jedną z dwóch działek 0,08 ha przy ul. Kontryma. 

Więcej o: