Salmonella w jajach młodości. GIS ostrzega: partia jajek zakładu z Siedlec zakażona groźną bakterią

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed spożyciem jaj z chowu klatkowego jednej partii firmy Produkcja Jaj Konsumpcyjnych Genowefa Kowieska z Siedlec. Badania wykazały obecność Salmonelli na powierzchni skorupek oraz w "treści" jaj.

Jak ostrzega w swoim komunikacie Główny Inspektorat Sanitarny, spożycie jajek bez właściwej obróbki termicznej lub przeniesienie bakterii z jaj na inne powierzchnie, może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy.

Nowy pomost w Lesie Bemowskim poprowadzono przez rezerwat Łosiowe BłotaBudował osiedle tuż przy rezerwacie. Deweloper usłyszał zarzuty

GIS ostrzega. Salmonella w partii jajek

Ostrzeżenie GIS dotyczy produktu:

  • Nazwa produktu: 10 Świeżych jaj z chowu klatkowego, klasa A, klasa wagowa L, Jaja młodości Genowefa Kowieska,
  • Numer partii/ Data minimalnej trwałości: 06.12.2021,
  • Kod na skorupkach jaj: 3PL 14261338,
  • Producent: Produkcja Jaj Konsumpcyjnych Genowefa Kowieska, Żelków Kolonia,
  • ul. Siedlecka 35, 08-110 Siedlce, numer zakładu pakowania jaj: PL 14265903.

Producent wstrzymuje wprowadzanie na rynek jaj z "podejrzanego" kurnika

Producent poinformował wszystkich odbiorców przedmiotowej partii jaj o podjętych działaniach, wycofaniu z rynku skażone partii i jej utylizacji. 3 grudnia Powiatowy lekarz Weterynarii w Siedlcach pobrał urzędowe próby z "podejrzanego" kurnika o numerze identyfikacyjnym 14261338. "Producent oświadczył, iż do dnia otrzymania wyników prób urzędowych nie będzie wprowadzał na rynek jaj z kurnika o nr WNI 14261338." - informuje GIS.

Organy Inspekcji Weterynaryjnej oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują działania podejmowane przez przedsiębiorców.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Salon Reserved w Galerii PomorskiejPracownicy Reserved, Croppa, House dostaną 10 proc. podwyżki. LPP zatrudnia

GIS wydał zalecenia dla konsumentów

Nie należy spożywać partii jaj określonej w tym ostrzeżeniu, szczególnie na surowo, z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Należy również pamiętać, że bakterie obecne na powierzchni skorupek mogą zostać przeniesione na inne powierzchnie w wyniku kontaktu z zanieczyszczonymi jajami.

Zobacz wideo Dziennikarza na delegacji porwał irański wywiad. Żona musiała ratować go sama
Więcej o: