Cena karpia na święta - Boże Narodzenie 2021. Gdzie jest najdrożej?

Cena karpia, jak i większości produktów spożywczych, w 2021 roku wzrosła. Za podwyżkę cen odpowiedzialna jest m.in. wyższa cena zboża, którym ryby są karmione - informuje portal Strefa Agro. Ile zapłacimy za karpia w te święta?

W informacjach Głównego Inspektoratu Weterynarii znajdziemy m.in. zalecenie "aby sprzedaż ryb odbywała się wyłącznie po uprzednim ich uśmierceniu", dlatego też wiele marketów wycofało się w tym roku ze sprzedaży żywych karpi. W nadchodzące święta żywych ryb nie znajdziemy w sklepach takich jak np. Lidl, Biedronka, Kaufland, Auchan, Carrefour czy Aldi. W jakiej cenie kupimy karpia w tym roku w Polsce?

Zobacz wideo Nowy król średniej półki? Huawei nova 9 zaskakuje aparatem i nie tylko [TEST]

Święta Bożego Narodzenia 2021. Jaka jest cena karpia z hodowli?

W 2021 roku cena świeżego karpia ze stawu wzrosła o ok. 3 zł w porównaniu do roku ubiegłego. Według informacji portalu Strefa Agro, cena karpia jest najniższa w województwie świętokrzyskim - ok 16 zł za kilogram karpia hodowanego na własny użytek. Kolejne jest województwo pomorskie oraz warmińsko-mazurskie, tam za kilogram ryby z gospodarstwa zapłacimy ok.18 zł.

W województwach kujawsko-pomorskim i lubelskim koszt karpia prosto z wody i ekologicznej hodowli to ok. 19 zł. Najwyższe ceny, według serwisu internetowego, są w województwach małopolskim i mazowieckim, gdzie za kilogram karpia hodowlanego należy zapłacić ok. 22 zł.

Więcej informacji na temat cen produktów spożywczych znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Boże Narodzenie 2021. Ile kosztuje karp w markecie?

Marketowe ceny karpia za kilogram wahają się od ok. 35 do 45 zł. Np. w Lidlu za kilogramowy płat ze skórą ze świeżego karpia zapłacimy 39,99 zł. Z kolei w Kauflandzie koszt 1 kg świeżego płatu karpia to 34,99 zł. W Auchan świeży filet bez ości i ze skórą to 44,99 zł za kilogram, a w Aldi za płat ze świeżego karpia ze skórą zapłacimy 34,99 zł. Ceny podane zostały na przykładzie Lublina za portalem spottedlublin.pl.

Więcej o: