Cena karpia na święta - Boże Narodzenie 2021. Gdzie jest najdrożej?

Cena karpia, jak i większości produktów spożywczych, w 2021 roku wzrosła. Za podwyżkę cen odpowiedzialna jest m.in. wyższa cena zboża, którym ryby są karmione - informuje portal Strefa Agro. Ile zapłacimy za karpia w te święta?

W informacjach Głównego Inspektoratu Weterynarii znajdziemy m.in. zalecenie "aby sprzedaż ryb odbywała się wyłącznie po uprzednim ich uśmierceniu", dlatego też wiele marketów wycofało się w tym roku ze sprzedaży żywych karpi. W nadchodzące święta żywych ryb nie znajdziemy w sklepach takich jak np. Lidl, Biedronka, Kaufland, Auchan, Carrefour czy Aldi. W jakiej cenie kupimy karpia w tym roku w Polsce?

Zobacz wideo Nowy król średniej półki? Huawei nova 9 zaskakuje aparatem i nie tylko [TEST]

Święta Bożego Narodzenia 2021. Jaka jest cena karpia z hodowli?

W 2021 roku cena świeżego karpia ze stawu wzrosła o ok. 3 zł w porównaniu do roku ubiegłego. Według informacji portalu Strefa Agro, cena karpia jest najniższa w województwie świętokrzyskim - ok 16 zł za kilogram karpia hodowanego na własny użytek. Kolejne jest województwo pomorskie oraz warmińsko-mazurskie, tam za kilogram ryby z gospodarstwa zapłacimy ok.18 zł.

W województwach kujawsko-pomorskim i lubelskim koszt karpia prosto z wody i ekologicznej hodowli to ok. 19 zł. Najwyższe ceny, według serwisu internetowego, są w województwach małopolskim i mazowieckim, gdzie za kilogram karpia hodowlanego należy zapłacić ok. 22 zł.

Więcej informacji na temat cen produktów spożywczych znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

ZakopaneHotelarze liczą, że goście pokażą certyfikaty. "To uratowałoby sytuację"

Boże Narodzenie 2021. Ile kosztuje karp w markecie?

Marketowe ceny karpia za kilogram wahają się od ok. 35 do 45 zł. Np. w Lidlu za kilogramowy płat ze skórą ze świeżego karpia zapłacimy 39,99 zł. Z kolei w Kauflandzie koszt 1 kg świeżego płatu karpia to 34,99 zł. W Auchan świeży filet bez ości i ze skórą to 44,99 zł za kilogram, a w Aldi za płat ze świeżego karpia ze skórą zapłacimy 34,99 zł. Ceny podane zostały na przykładzie Lublina za portalem spottedlublin.pl.

Miasto z piernika w Kolejkowie we WrocławiuWrocław. W Kolejkowie pojawiło się miasto z piernika [GALERIA]

Więcej o: