Odkurzacz tańszy o 700 zł, klocki o połowę, cukier po 1,49 zł. Sprawdziliśmy przedświąteczne promocje

Polacy ruszyli do sklepów, by przygotować się do świąt. A my sprawdziliśmy, czy produkty, które przydadzą się w okresie świąt Bożego Narodzenia, można kupić taniej. Znalezienie prawdziwej okazji nie jest łatwe. A kiedy cena jest atrakcyjna, towar znika w mgnieniu oka.

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Zanim jednak Polacy usiądą przy wspólnym stole, wybierają się na zakupy, które w grudniu są, tradycyjnie, wyjątkowo gorące. Z sondażu przeprowadzonego na zlecenie "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM przez United Surveys wynika, że  70 proc. ankietowanych mieszkających w miastach i dużych aglomeracjach i ponad 80 proc. mieszkańców wsi na święta planuje wydać na świąteczne zakupy do 1000 zł.

Zobacz wideo Nowy król średniej półki? Huawei nova 9 zaskakuje aparatem i nie tylko [TEST]

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Nic więc dziwnego, że w grudniu niektórzy intensywnie rozglądają się za promocjami. Tańsza żywność, elektronika, ozdoby, wszystko to, co może przydać się na święta, jest w cenie. Na jaką obniżkę można liczyć? Sprawdziliśmy. 

Świąteczne ozdoby taniej. Ile można zyskać?

Przejrzeliśmy oferty sklepów tradycyjnych i internetowych, by przekonać się, ile można zyskać. Niższych cen jest sporo. Serwis Homla oferuje 40 proc. zniżki na świątecznego Mikołaja. Ma 73 cm wzrostu i kosztuje 29,99 zł. Cena przed obniżką wynosiła 49,99 zł

Oferta HomlaOferta Homla Homla

Ozdoby w niskich cenach można znaleźć też w sklepach Pepco. Zawieszki na choinki kupić można już za 6 zł, ceramiczny domek za 17 zł, a zestaw 12 bombek dostępny jest już za 10 zł. Za zaledwie 5 złotych kupić można zestaw trzech zawieszek w kształcie cukierków. 

Oferta PepcoOferta Pepco Pepco

Zabawki i gry taniej

Na przedświąteczną promocję trafiły też towary dla młodszych i starszych dzieci oraz ich rodziców. Empik grę towarzyską "Kot Simona - Latający Obiad" oferuje w cenie 29,99 zł, a więc o 25 proc. niższą. W sklepach Smyk dostępna jest z kolei gra "Strażnicy Kosmosu". Cena regularna to 59,99 zł, w promocji obniżona została do 16,99 zł. 

Oferta EmpikOferta Empik Empik

Taniej można też kupić klocki. Serwis Amazon.pl oferuje zestaw PLAYMOBIL City Life 70592 w cenie 52,38 zł. W innych sklepach online nie udało się nam znaleźć ceny niższej niż ok. 95 zł, obniżka wynosi więc ponad 40 zł. 

Oferta Amazon.plOferta Amazon.pl Amazon.pl

Elektronika na przecenie. Co można kupić taniej? 

Polowanie na przecenioną elektronikę wymaga sporej cierpliwości i uważnego czytania specyfikacji urządzeń. Kluczowe dla atrakcyjności wyprzedaży mogą bowiem okazać się detale. I tak X-kom oferuje smartfon realme GT 12/256GB w cenie 1999 zł, przy czym można uzyskać jeszcze dodatkowe 200 zł zwrotu na kartę podarunkową. Cena regularna urządzenia w tradycyjnych sieciach wynosi ok. 2500 zł. 

Sieć Euro RTV AGD ma w ofercie tańszy odkurzacz iRobot Roomba i7+. Można go kupić za 2844,69 zł, gdy cena regularna to 3499 zł. Produkt jest więc tańszy o ok. 650 zł. 

Oferta Euro RTV AGDOferta Euro RTV AGD Euro.com.pl

Tańsza żywność - głównie w marketach. 300 gramów masła po 5,56 zł 

Sieci działające w Polsce atmosferę świąt wprowadzają, obniżając ceny produktów popularnych w grudniu. I tak w sieci netto pomarańcze kosztują 2,49 zł za kilogram - poprzednia cena wynosiła 5 zł.

Carrefour, Biedronka i Kaufland wprowadziły promocje na cukier. Można go kupić w cenie wynoszącej nawet 1,49 zł. W tym wypadku wyprzedaże mają jednak charakter regionalny i trudno o wskazanie wszystkich sklepów, w których obowiązują. 

Lidl obniżył cenę łopatki wieprzowej. W cenie 7,99 zł za kilogram można jednak kupić nie więcej niż cztery kilogramy. Cena regularna to 14,99 zł, a obniżka ceny wynosi 46 proc. Sieć obniżyła też cenę na masło ekstra Osełka - 300 gramów kosztuje 5,65 zł. I tu limit wynosi trzy sztuki na paragon. 

Oferty są aktualne w momencie publikacji tekstu. Ceny mogą ulec zmianie. Liczna produktów dostępnych w obniżonych cenach może być ograniczona.

Więcej o: