ZUS: Emeryci i renciści dostaną pieniądze przed świętami Bożego Narodzenia

Kiedy zostaną wypłacone emerytury i renty dla tych, którzy z reguły otrzymują świadczenie 25 dnia każdego miesiąca? ZUS uspokaja - na pieniądze można liczyć jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.
Zobacz wideo Oszuści mogą podszyć się pod bank. Jak nie dać się nabrać?

ZUS, czyli Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca emerytury i renty 5, 6, 10, 15, 20 i 25 dnia każdego miesiąca, a środki dostępne są na kontach już dzień później. Kiedy dostaną świadczenia ci, którym termin wypłaty przypada zazwyczaj na 25 grudnia, czyli w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia? Rzeczniczka prasowa ZUS na Dolnym Śląsku Iwona Kowalska Matis uspokaja seniorów: - W tym roku wszyscy emeryci i renciści z terminu "25" posiadający konta otrzymają wypłatę najpóźniej 23 grudnia.

Warto podkreślić, że analogicznie do tej sytuacji będą wypłacane pieniądze najstarszym obywatelom 1 stycznia 2022 roku. Klienci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mogą liczyć na nie już od 28 grudnia.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Emeryci i renciści dostaną świadczenia przed świętami. "Już od 21 grudnia je przekazujemy"

- My już od 21 grudnia przekazujemy te emerytury i renty, które przynosi doręczyciel tak, by listonosze mieli czas na ich doręczenie do 24 grudnia. Mam nadzieję, że także i tym razem poczta stanie na wysokości zadania i nasi klienci dostaną pieniądze możliwie szybko. Podkreślam jednak, że w najlepszej sytuacji są oczywiście ci, którym pieniądze wpływają na bankowe konta - dodała rzeczniczka w rozmowie z infor.pl.

Według raportu "Info Senior" polscy seniorzy coraz bardziej otwierają się na bankowość, o czym świadczą statystki - ponad 70 proc. emerytów pobiera emeryturę na konto bankowe.

Więcej o: