Wojsko wyprzedaje nieruchomości. "Wzięcie mają nawet mieszkania wymagające remontu"

- Cieszymy się z rynkowego ożywienia, bo już w połowie roku wykonaliśmy plan sprzedaży - tak olbrzymie zainteresowanie na rynku nieruchomości komentuje Agencja Mienia Wojskowego. Można od niej kupić nie tylko mieszkania.

Wojsko wyprzedaje nieruchomości. Pod młotek idą zapomniane powojskowe tereny, działki, ale i nieruchomości, w których można mieszkać. Zainteresowanie jest spore. "Wielkie wzięcie mają nawet wymagające remontu i ogrzewane piecem mieszkania w opuszczonych peryferyjnych garnizonach" - donosi "Rzeczpospolita". 

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Idzie spadek cen nieruchomości? Dr Czerniak: Spodziewam się, że ceny wyhamują

Nieruchomości od wojska. Tysiące działek na sprzedaż

Jak informuje Agencja Mienia Wojskowego, na sprzedaż jest blisko 4 tys. działek i niemal 2 tys. budynków. AMW na brak zainteresowania nie narzeka, wręcz przeciwnie. - Cieszymy się z rynkowego ożywienia, bo już w połowie roku wykonaliśmy plan sprzedaży - wyjaśnia w rozmowie z dziennikiem Zbigniew Prokopczyk, dyr. obrotu nieruchomościami AMW.

Przedstawiciele Agencji przyznają, że za wzrost zainteresowania nieruchomościami odpowiada w dużej mierze pandemia COVID-19. Ludzie zamknięci w czterech ścianach zaczęli w większym stopniu doceniać możliwość posiadania własnego skrawka ziemi. 

Tunel pod Ursynowem na S2Tunel pod Ursynowem otworzą za kilka dni. Odbyły się testy bezpieczeństwa

Mieszkania i domy na sprzedaż. AMW wyprzedaje nieruchomości

Wśród ofert, które Agencja Mienia Wojskowego udostępnia na swojej stronie, znajdują się zarówno mieszkania w dużych miastach jak i pokaźne domy. I tak dla przykładu mieszkanie w Świdnicy o powierzchni 52 m kw. wystawiono w cenie wywoławczej wynoszącej 220 tys. zł. Co najmniej 690 tys. zł kosztuje działa o powierzchni 0,28 ha,  na której stoi liczący blisko 500 m kw. budynek mieszkalno-biurowy. 

Do kupienia jest też działka w Trzebiatowie (cena wywoławcza to 60 tys. zł), mieszkanie w Elblągu o powierzchni 62 m wk., wycenione na 195 tys. zł. czy mieszkanie w Juracie (cena wywoławcza to 410 tys. zł). 

Agencja Mienia Wojskowego zachęca do kupna nieruchomości

Agnieszka Bolesta, prezes Agencji Mienia Wojskowego, w opublikowanym na stronach AMW katalogu nieruchomości, które można sprzedać, zapewnia, że ich zakup może być opłacalny. "Mijające miesiące pokazują, że nawet w niepewnych czasach, grunt to pewna i bezpieczna inwestycja" - twierdzi. 

"Każdego roku organizujemy blisko tysiąc przetargów. Trafiają na nie tereny po dawnych bazach magazynowych i placach ćwiczeń, budynki wojskowej administracji czy niezabudowane działki, których nie potrzebuje już armia i inne służby mundurowe. A zyski z ich sprzedaży pozwalają nam na finansowanie zadań związanych z zakwaterowaniem Sił Zbrojnych RP"  - wyjaśnia. 

Ceny mieszkań w Warszawie. Zdjęcie ilustracyjne.Pęknie "bańka cenowa"? "W ujęciu realnym mieszkania będą taniały"

Więcej o: