Emerytury i renty jeszcze przed świętami. ZUS przyśpiesza wypłaty świadczeń

ZUS poinformował, że przyśpiesza wypłaty rent i emerytur. Dzięki temu część świadczeniobiorców otrzyma pieniądze jeszcze przed świętami. Na wcześniejszą wypłatę mogą liczyć również osoby, które otrzymują emeryturę lub rentę na początku miesiąca.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych standardowo wypłaca emerytury i renty 5, 6, 10, 15, 20 i 25 dnia każdego miesiąca. Zdarza się jednak, że ZUS przyśpiesza wypłaty. 

Zobacz wideo Ta profilerka jest doskonała w swojej pracy. Wykorzystuje w niej traumę z dzieciństwa

Emerytury i renty zostaną wypłacone jeszcze przed świętami

ZUS poinformował, że 21 grudnia rozpoczyna przekazywanie świadczeń do emerytów i rencistów, którzy termin płatności mają ustalony na 25 dzień miesiąca. 

Dzięki temu otrzymają oni swoje pieniądze jeszcze przed świętami. Dotyczy to zarówno świadczeń przekazywanych przez listonosza, jak i tych, które trafiają na rachunki bankowe.

Seniorów, którzy jeszcze nie mają konta w banku, zachęcamy, aby rozważyć wybranie bezpiecznej formy przekazywania świadczeń w formie przelewów. Konto w banku to swobodny dostęp do pieniędzy. Otrzymując świadczenie na rachunek bankowy, nie musimy czekać, aż zapuka do nas listonosz

- mówi rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Do końca grudnia pieniądze otrzymają także osoby, dla których termin wypłaty świadczenia przypada 1 stycznia. Przekazywanie tych świadczeń ZUS rozpocznie 28 grudnia.

Kiedy emerytury zostaną dostarczone?

Emerytury i renty przekazane na konta bankowe, trafią do emerytów i rencistów już następnego dnia. Do 22 grudnia środki powinny być już dostępne do wypłaty. Pierwsze księgowanie w bankach trwa od 9.30 do 11.00. Najpóźniej emerytura powinna znaleźć się na koncie do 23 grudnia. Do środy powinny dotrzeć również przekazy gotówkowe. 

- My już od 21 grudnia przekazujemy te emerytury i renty, które przynosi doręczyciel tak, by listonosze mieli czas na ich doręczenie do 24 grudnia. Mam nadzieję, że także i tym razem poczta stanie na wysokości zadania i nasi klienci dostaną pieniądze możliwie szybko. Podkreślam jednak, że w najlepszej sytuacji są oczywiście ci, którym pieniądze wpływają na bankowe konta - poinformowała rzeczniczka prasowa ZUS na Dolnym Śląsku Iwona Kowalska Matis w rozmowie z infor.pl.

Więcej o: