TVN24 dostępny naziemnie na kanale TTV. "Olbrzymie zainteresowanie" ustawą "lex TVN"

Od wtorku na antenie naziemnego kanału TTV dostępny będzie w godz. 5:55 - 10:00 kanał informacyjny TVN24. TVN Grupa Discovery podjęła taką decyzję w związku z dużym zainteresowaniem ustawą "lex TVN".

Stacja TTV przekazała informację o zmianach w ramówce w wieczornym wydaniu programu informacyjnego "Express". - Na koniec jeszcze ważna informacja dla naszych widzów. Ze względu na olbrzymie zainteresowanie ustawą "lex TVN" i sprawą wolności mediów od jutra na antenie TTV, od 5:55 do 10:00, nadawany będzie sygnał telewizji TVN24 - zapowiedziała prowadząca program.

Przeczytaj więcej informacji o "lex TVN" na stronie głównej Gazeta.pl

TTV wprowadza zmiany w ramówce w związku z "lex TVN"

To oznacza, że widzowie TTV nie zobaczą rano m.in. "Detektywów", "Ukrytej prawdy", "Bajecznego życia hinduskich dynastii" i programu "Damy i wieśniaczki". Zastąpi je Poranek TVN24 "Wstajesz i wiesz", w tym "Rozmowa Piaseckiego".

Dzięki tej decyzji TVN24 będzie miał w godzinach porannych niemal identyczny zasięg jak TVP Info. Stacja informacyjna TVN Grupy Discovery jest bowiem oferowana tylko w płatnej telewizji (sieci kablowe, platformy cyfrowe i streamingowe), a TTV naziemnie z MUX-1.

W dalszej kolejności może dojść do zmian w ramówkach lub pojawiania się symboli wspierających protest przeciwko "lex TVN" na innych kanałach należących do TVN Grupy Discovery, także tych znanych w innych krajach świata, jak Discovery Channel i Travel Channel - dowiedziały się Wirtualne Media.

2,5 mln Polaków podpisało apel do Andrzeja Dudy w sprawie "lex TVN"

Polacy bronią TVN. Masowo podpisują się pod apelem skierowanym do prezydenta Andrzeja Dudy, by zawetował nowelizację ustawy zwanej  lex TVN. Swój podpis złożyło już ponad 2,5 mln Polaków, a z sondażu przeprowadzonego przez United Surveys dla Wirtualnej Polski wynika, że ponad 50 proc. Polaków chce, by prezydent zawetował nowelizację, a niemal 57 proc. ma negatywny stosunek do "lex TVN". 

Projekt ustawy zakazuje posiadania udziałów większościowych w polskich mediach kapitałowi pochodzącemu spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dotyczy to stacji TVN, która należy do amerykańskiego Discovery. Ustawa wymusiłaby zatem na Amerykanach, by sprzedali większościowy pakiet akcji w TVN.

Apel skierowany do prezydenta Andrzeja Dudy, aby niezwłocznie zawetował "lex TVN", można podpisać TUTAJ.

Zobacz wideo Poseł Cymański komentuje Lex Tvn
Więcej o: