Skończył Ci się barszcz? Sprawdź gdzie zrobisz zakupy 25 grudnia

Czy 25 grudnia 2021 roku sklepy ą otwarte? W grudniu były aż dwie niedziele handlowe, które pozwoliły klientom supermarketów i centrów handlowych na zaopatrzenie się w niezbędne produkty. Co jednak ze świętami Bożego Narodzenia? Odpowiadamy.

Niektóre sklepy zdecydowały się na przedłużenie godzin otwarcia swoich punktów na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia. Ma to pozwolić klientom zaopatrzyć się w niezbędne produkty jeszcze przed 24 grudnia. Poszczególne sieci marketów podjęły także decyzję o otworzeniu swoich lokali w dzień Wigilii do godzin wczesnopopołudniowych. 25 grudnia większość sklepów zostanie jednak zamknięta.

Zobacz wideo Szadkowska: Zaledwie 26% ankietowanych deklaruje, że chce kupić żywego karpia

Boże Narodzenie 2021. Gdzie zrobimy zakupy 25 grudnia? 

Dla tych, którzy planowali udać się na zakupy akurat w sobotę 25 grudnia mamy niestety złą wiadomość - w ten dzień większość sklepów będzie nieczynna. Pierwszy oraz drugi dzień Bożego Narodzenia (25 i 26 grudnia) są dniami ustawowo wolnymi od pracy. Oznacza to, że w te dni centra handlowe, markety i większość sklepów zostanie zamknięta. Nieczynna będzie również większość punktów usługowych, jak np. salony fryzjerskie czy kosmetyczne. 

Miasto z piernika w Kolejkowie we WrocławiuWrocław. W Kolejkowie pojawiło się miasto z piernika [GALERIA]

Więcej informacji o Świętach Bożego Narodzenia przeczytasz na stronie Gazeta.pl

Sklepami, które mogą być otwarte w sobotę 25 grudnia, są np. te, znajdujące się przy stacjach benzynowych, niektóre punkty sieci Żabka oraz mniejsze, tzw. sklepiki osiedlowe - jeśli za kasą stanie właściciel. Czynne w ten dzień będą także niektóre restauracje czy kawiarnie.

Święta. Czy w Wigilię 24 grudnia sklepy będą otwarte?

Karp (zdjęcie ilustracyjne)Karp drogi w tym roku, zwłaszcza na Mazowszu. Lepiej kupować z hodowli

24 grudnia jest ostatnim dniem, aby przed przerwą świąteczną udać się na zakupy do większych marketów. Jak podaje portal Strefa Biznesu, w Wigilię wiele sklepów zdecydowało się otworzyć swoje punkty w godzinach porannych i południowych. Zakupy w ten dzień zrobimy np. w Biedronce, Kauflandzie, Auchan czy Lidlu, które pozostaną otwarte do godziny 13.00. 

Więcej o: