Ryanair zawiesza loty z Polski. Na liście jest 70 połączeń. Przewoźnik wymienił powody

Ryanair od stycznia na około 3-4 tygodnie zawiesi co najmniej 70 połączeń z Polski. Irlandzki przewoźnik tłumaczy swoją decyzję zwiększoną liczbą zakażeń oraz dodatkowymi restrykcjami wjazdowymi.

Loty z Polski zostaną zawieszone na początku stycznia przyszłego roku. Zmiany dotyczą wszystkich polskich lotnisk, z których lata Ryanair - podaje serwis Fly4free.pl, który powołuje się na przedstawiciela irlandzkiej linii lotniczej.

Boris Johnson"Pełny rave" na Downing Street. Ryanair kpi z Borisa Johnsona

Ryanair zawiesza połączenia

Najwięcej zawieszonych połączeń dotyczy Poznania (14) i Wrocławia (13). W Krakowie zawieszonych zostanie 11 tras, w Modlinie 10 tras, a w Gdańsku - 7 połączeń. W sumie Ryanair zawiesi co najmniej 70 połączeń z Polski.

Głównym powodem tej decyzji są dodatkowe restrykcje wjazdowe, w tym m.in. obowiązek wykonywania negatywnego testu na koronawirusa także dla osób zaszczepionych. Jednak rezultatem pojawienia się nowego wariantu koronawirusa omikron jest bardzo słaby popyt na podróże lotnicze - wyjaśnia Fly4free.pl.

Przeczytaj więcej informacji o liniach lotniczych na stronie głównej Gazeta.pl

Wizz AirWizz Air zawiesza loty z Polski i podaje powód. "Jaki jest sens latania?"

Ryanair poszedł w ślady Wizz Aira

Wcześniej podobną decyzję podjął Wizz Air. Węgierski przewoźnik od stycznia zawiesza 36 połączeń z Polski i zmniejszy częstotliwość wielu tras. Jozsef Varadi, prezes Wizz Aira przyznał w rozmowie z magazynem "Re:view", że jest to "konsekwencja słabego wyniku akcji szczepień w Polsce".

Jaki jest sens latania na tak wielu trasach z kraju, który poziom szczepień ma ledwie na poziomie 50 procent? Doświadczenie uczy, że można się spodziewać samych problemów, lockdownów, zamykania lotnisk itp. Zresztą z dokładnie takiego samego powodu ograniczyliśmy też naszą obecność np. w Rumunii

- powiedział Jozsef Varadi.

Zobacz wideo Nocne połączenia kolejowe w Europie? Ekspert: Alternatywa dla samolotu
Więcej o: