TVN będzie miał nowego właściciela. Jest zgoda Komisji Europejskiej na fuzję Discovery z WarnerMedia

Komisja Europejska wyraziła bezwarunkową zgodę na fuzję amerykańskich koncernów Discovery i WarnerMedia. Umowa dotycząca fuzji ma zostać sfinalizowana w połowie 2022 r.

- Zgoda Komisji Europejskiej to krok milowy do sfinalizowania naszej ogłoszonej transakcji z AT&T [właścicielem WarnerMedia - red.] - powiedział David Zaslav, prezes i CEO w Discovery, który ma zostać szefem połączonego podmiotu - Warner Bros. Discovery.

Discovery przewiduje, że sfinalizowanie transakcji WarnerMedia nastąpi w połowie 2022 r. Potrzebna będzie jeszcze zgoda akcjonariuszy tego amerykańskiego koncernu medialnego, a także "dodatkowe standardowe warunki", w tym zgody innych regulatorów.

AT&T i fuzja z Discovery

Plany fuzji Discovery i WarnerMedia, które należą do AT&T, zostały ujawnione 17 maja bieżącego roku przez te dwa przedsiębiorstwa. Jak pisaliśmy w tamtym czasie na Next.gazeta.pl, AT&T ma otrzymać 43 mld dolarów. Akcjonariusze giganta telekomunikacyjnego będą posiadać 71 proc. udziałów w nowej firmie po sfinalizowaniu transakcji, natomiast akcjonariusze Discovery - 29 proc.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

AT&T to amerykańskie przedsiębiorstwo telekomunikacyjne, które w 2018 roku zakończyło przejęcie firmy TimeWarner za kwotę 85,4 mld dolarów. Gigant jest również właścicielem m.in. HBO, TNT, CNN i Warner Bros.

Natomiast Discovery w latach 2012-2015 przejął 100 proc. udziałów Eurosportu. W 2018 roku za 14,6 mld dolarów nabył Scripps Networks Interacitve, poprzedniego właściciela grupy medialnej TVN.

Zobacz wideo Co się stanie, jeśli "lex TVN" wejdzie w życie? Kwaśniewski: Będzie to krok wstecz w demokracji
Więcej o: