"Gazeta Wyborcza": Iwona Morawiecka sprzedała nie tylko ziemię, ale i mieszkania. "Warte kilka milionów"

Dwa tygodnie temu media obiegła informacja, że Iwona Morawiecka, żona premiera Mateusza Morawieckiego sprzedała działki zakupione dekadę wcześniej od Kościoła. W czwartek "Gazeta Wyborcza" opisuje kolejne transakcje.

Cały artykuł "Gazety Wyborczej" "Iwona Morawiecka, żona premiera, wyprzedaje majątek we Wrocławiu. Działki i lokale za grube miliony [TYLKO U NAS]" przeczytasz TUTAJ>>>>.

Zobacz wideo Co powinna zrobić polska opozycja, by wygrać wybory? Pytamy byłego Prezydenta

"GW": Iwona Morawiecka sprzedała 658-metrowy lokal

W sierpniu 2020 roku Iwona Morawiecka, żona premiera Mateusz Morawieckiego, sprzedała dwa mieszkania - twierdzi "Gazeta Wyborcza". Kwota transakcji i wielkość nieruchomości mogą robić wrażenie. Według dziennika chodzi bowiem o dwa lokale. 

Iwona Morawiecka "pozbyła się wartego kilka milionów złotych 658-metrowego lokalu przy placu Grunwaldzkim, stanowiącego część charakterystycznego, wpisanego do rejestru zabytków wrocławskiego Manhattanu". Małżeństwo Morawieckich właścicielami nieruchomości stali się 10 lat temu, a po podziale majątku stała się własnością Iwony Morawieckiej. Kwota sprzedaży nie jest znana, jednak lokal kilka lat temu miał być wart 2,2 mln zł. 

Druga z nieruchomości jest znacznie skromniejsza. Chodzi o lokal o powierzchni 54 metrów kwadratowych, który miał zostać sprzedany cudzoziemcowi. 

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Tunel pod Ursynowem na S2Tunel pod Ursynowem otworzą za kilka dni. Odbyły się testy bezpieczeństwa

Media: Iwona Morawiecka sprzedała też ziemię

Sprzedaż mieszkań może być kolejną transakcją na rynku nieruchomości dokonaną przez Iwonę Morawiecka. Przed kilkoma tygodniami media informowały, że żona premiera T 20 sierpnia 2021 roku sprzedała teren we Wrocławiu, który miał zostać kupiony w 2002 r. od Kościoła za 700 tys. zł. Obie działki sprzedano za 14,9 mln zł łącznie. Oznaczałoby to, że Morawiecka zarobiła na transakcjach prawie 14 mln zł.

Sama zainteresowana odniosła się do medialnych publikacji. "Na przestrzeni blisko dwudziestu lat cena nieruchomości w Polsce uległa zmianie. Zarówno w momencie zakupu jak i obecnie podczas sprzedaży, ceny transakcji odpowiadają wartościom rynkowym" - napisała w oświadczeniu. 

"Gazeta Wyborcza" próbowała uzyskać komentarz w sprawie nowej publikacji od Centrum Informacyjnego Rządu. "Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zajmuje się obsługą Prezesa Rady Ministrów i członków rady, w związku z tym nie posiada informacji, o które Pan prosi" - przeczytał w odpowiedzi dziennikarz "GW". 

Ceny mieszkań wzrosły w 2021 roku o 15 proc. Eksperci podsumowują rokCeny mieszkań wzrosły w 2021 roku o 15 proc. Eksperci podsumowują rok

Więcej o: