LOT wznawia połączenia i otwiera nowe rejsy. Będzie więcej lotów z Rzeszowa

Polskie Linie Lotnicze LOT zapowiedziały uruchomienie w sezonie letnim rejsów z Rzeszowa do Newarku. Linie wznowią również rejsy z Rzeszowa do Zadaru i z Warszawy do Charkowa, a także otworzą nowe połączenia z Rzeszowa do Odessy i Olsztyna.

Pierwszy Dreamliner z Rzeszowa do Nowego Jorku wystartuje 28 marca. Po kilku miesiącach nieobecności do siatki połączeń wracają również rejsy z Rzeszowa do Zadaru. Połączenia są już dostępne w systemach rezerwacyjnych. Pierwszy rejs do chorwackiej Dalmacji odbędzie się w sobotę 18 czerwca 2022 r. Lot będzie wykonywany raz w tygodniu i potrwa dwie godziny - czytamy w komunikacie PPL LOT.

PLL LOT ogłasza nowe połączenia w letniej siatce

Samolot zabierze również pasażerów podróżujących z Rzeszowa do Odessy. To nowa trasa, która ruszy 12 czerwca przyszłego roku. LOT uruchamia też nowe połączenie regionalne. Z Podkarpacia na Mazury, a konkretnie do Olsztyna, polecimy 18 czerwca 2022. Lot potrwa nieznacznie ponad godzinę.

Przeczytaj więcej informacji o podróżach na stronie głównej Gazeta.pl

Oprócz uruchomienia nowych połączeń LOT wznawia wybrane rejsy w zależności od zainteresowania podróżnych i restrykcji wjazdowych do poszczególnych krajów. Tylko w grudniu wznowione zostały połączenia do Kolombo, Miami i Charkowa, a także została uruchomiona zupełnie nowa trasa Zielona Góra-Lwów.

Rozwijamy naszą ofertę w każdym segmencie rynku. Wykorzystujemy biznesowe szanse, które daje współpraca z portami regionalnymi jak ten w Rzeszowie. Na Podkarpaciu bije serce lotnictwa. To tutaj ulokowane jest 90 proc. produkcji polskiego przemysłu lotniczego. Dobre warunki inwestycyjne i korzystne środowisko branżowe sprzyjają wzrostowi popytu na podróże, a ten z kolei ma kluczowy wpływ na otwieranie nowych tras

- powiedział Michał Fijoł, Członek Zarządu ds. handlowych w PLL LOT.

Bilety na loty z Rzeszowa i Warszawy są dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży, między innymi na stronie lot.com, w LOT Contact Center, biurach LOT Travel oraz we wszystkich biurach podróży.

Zobacz wideo Dr Majewski: Branża transportowa jest największym problemem jeśli chodzi o emisję CO2 w Europie
Więcej o: