GDDKiA ogłosiła przetarg na projekt zachodniej obwodnicy Szczecina. 50 km nowej drogi

GDDKiA ogłosiła przetarg na budowę ważnej drogi. Zachodnia Obwodnica Szczecina będzie miała długość około 50 kilometrów i pozwoli ominąć aglomerację od zachodu i północy. Zachodnia Obwodnica Szczecina będzie miała długość około 50 kilometrów.

W czwartek w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie odbyła się konferencja prasowa dotyczącą przetargu na dokumentację dla Zachodniej Obwodnicy Szczecina w ciągu S6 oraz decyzji ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) dla drogiS3 Dargobądz-Troszyn. Przetarg w tej sprawie ogłosiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła. 

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Powietrzny patrol. Dron zarejestrował takie wykroczenia kierowców

Było to możliwe dzięki zatwierdzeniu przez ministra infrastruktury programu inwestycji o wartości ponad 411 milionów złotych. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 roku.

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Opracowany zostanie projekt budowlany, a po uzyskaniu zezwolenia na realizację inwestycji drogowej, wypłacone odszkodowania za nieruchomości przejęte pod drogę. Przetarg na opracowanie dokumentacji składa się z dwóch części. Pierwsza dotyczy odcinków 1 i 2 - od Kołbaskowa do Polic. Druga część dotyczy odcinka 3 - od Polic do Goleniowa wraz z tunelem pod Odrą. Termin składania ofert upływa 20 stycznia 2022 roku.

Tunel pod Ursynowem na S2 Tunel pod Ursynowem otworzą za kilka dni. Odbyły się testy bezpieczeństwa

50 km nowej drogi, która ominie Szczecin

Zachodnia Obwodnica Szczecina będzie miała długość około 50 kilometrów. Ominie aglomerację szczecińską od zachodu i północy. Droga przejdzie pod Odrą tunelem na wysokości Polic. Będzie to najdłuższy tego typu obiekt w Polsce.

Nowa trasa będzie alternatywą dla obecnego szlaku S3/A6, omijającego Szczecin od południa oraz wschodu i razem z nim utworzy pętlę wokół miasta. Droga w znaczący sposób poprawi skomunikowanie całej aglomeracji szczecińskiej z siecią dróg ekspresowych i autostrad na terenie województwa zachodniopomorskiego.

W 2017 roku uzyskano już decyzję środowiskową dla tej inwestycji. Opracowano także dokumentację koncepcyjną wraz z badaniami podłoża.

Mandaty (zdjęcie ilustracyjne) Policja kupi 100 nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami

Więcej o: