Czy banki pracują w Wigilię? Większość placówek będzie zamknięta, ale są wyjątki

W Wigilię większość banków będzie zamknięta. Wyjątki stanowią niektóre placówki PKO Banku Polskiego oraz część oddziałów ING Banku Śląskiego. Również przelewy będą ograniczone.

Banki zamieściły na swoich stronach internetowych komunikaty, z których możemy dowiedzieć się, czy będą otwarte w Wigilię 24 grudnia 2021 r. Okazuje się, że część placówek będzie otwarta.

Fałszywa strona mBankuOszuści podszywają się pod znany bank. Jedna kropka robi różnicę

Niektóre banki będą otwarte w Wigilię

Z komunikatów wynika, że w Wigilię zamknięte będą: Bank Citi Handlowy, Bank Millennium, Bank Ochrony Środowiska (BOŚ), Bank Pekao, Banku Polskiej Spółdzielczości, Getin Bank, mBank oraz Santander Bank Polska. Jak poinformował ING Bank Śląski, oddziały będą zamknięte z wyjątkiem placówek znajdujących się na terenie galerii handlowej. Zaznaczono jednak, że dostępność punktów w centrach handlowych będzie ograniczona. W Wigilię nieczynne będą także placówki PKO Banku Polskiego. Tak wynika z informacji o godzinach otwarcia placówek banku, zamieszczonej na stronie internetowej banku.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Banknot 500-złotowyBanknotów 500 zł ze świecą szukać. Czemu bankomaty ich nie wypłacają?

Przelewy w Wigilię będą ograniczone

Jak informuje w swoim komunikacie Krajowa Izba Rozliczeniowa (KIR), w Wigilię zgodnie z regulaminem odbędą się dwie sesje rozliczeniowe. "Przelewy zlecone w Wigilię po godz. 13:30 zostaną rozliczone w trakcie porannej sesji w poniedziałek, 27 grudnia" - czytamy.

W przypadku Euro Elixir - systemu rozliczającego przelewy w unijnej walucie (krajowe i transgraniczne) w dniach 24 i 31 grudnia obędą się wszystkie sesje rozliczeniowe. Dla tego systemu kolejne dni rozliczeniowe w okresie przerw świątecznych to odpowiednio 27 grudnia br. oraz 3 stycznia 2022 r.

Zobacz wideo Plaga fałszywych SMS-ów zaatakowała nasze smartfony. Jak nie dać się oszukać? [TOPtech]
Więcej o: