Poczta Polska podwyższa opłaty. Od stycznia wyższe ceny listów i przesyłek

Poczta Polska podnosi ceny wybranych usług. Od 1 stycznia cena listów nierejestrowanych ekonomicznych w formatach S i M wzrośnie o 30 gr, zaś opłata za przesyłkę poleconą priorytetową w formacie S zdrożeje o 10 gr. Podwyżki mają sięgnąć od 2 do 11 proc.
Zobacz wideo Jakie seriale kręci się w Polsce? To nie tylko same kryminały

Od 1 stycznia nastąpi modyfikacja "Cennika usług powszechnych w obrocie krajowym i zagranicznym". Zmiany zostały już przyjęte przez prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej - informuje Poczta Polska.

Urząd pocztowy przy ul. Gorkiego w Łodzi. Poczta Polska ze zmianą w przesyłkach kurierskich. Zniknęła usługa Paczka+

Poczta Polska zmieniła cennik. Za wybrane usługi zapłacimy nawet 11 proc. więcej

Jak czytamy w komunikacie, skala podwyżek wybranych usług w obrocie krajowym oscyluje w granicach od 2 do maksymalnie 11 proc. Cena popularnych listów nierejestrowanych ekonomicznych, w najczęściej wybieranych formatach S i M, wzrośnie o 30 gr. Z kolei opłata za przesyłkę poleconą priorytetową, w podstawowym formacie S (obejmującym kopertę, do której zmieści się złożona na pół kartka A4), zdrożeje 10 gr.

Jak tłumaczy Poczta Polska, "rosnące z roku na rok koszty pracy i transportu, ogólnoświatowy wzrost cen surowców wykorzystywanych przez spółkę oraz spadający wolumen przesyłek listowych, przy zachowaniu wysokiego tempa inwestycji w podnoszenie swojej konkurencyjności na rynku, stały się impulsem do dokonania pierwszej od trzech lat modyfikacji cen przesyłek krajowych".

Przeczytaj więcej informacji o podwyżkach na stronie głównej Gazeta.pl

Poczta Polska (zdjęcie ilustracyjne) Poczta Polska umieści kolejne automaty paczkowe pod sklepami Biedronki

Poczta Polska podkreśla, że "dla statystycznego Polaka, który wysyła coraz mniej listów, będzie to oznaczało dodatkowy wydatek rzędu kilku zł w skali całego roku" a "dla Poczty Polskiej nawet niewielka korekta cen świadczonych usług, to dodatkowy wzrost przychodu, który umożliwi uruchamianie nowych placówek pocztowych, jak i utrzymanie tych rzadziej odwiedzanych przez klientów, zlokalizowanych na terenach wiejskich".

Pełną informację o zmianie opłat można znaleźć na stronie cennik.poczta-polska.pl, w placówkach pocztowych, a także pod numerem infolinii 801 333 444.

Więcej o: