Zmiana ws. alertów RCB od nowego roku. "Jeszcze skuteczniej będziemy mogli informować o zagrożeniach"

Od 2022 roku alert RCB będzie wyświetlany na ekranach wielkoformatowych w przestrzeni publicznej. Ostrzeżenie o zamieci zobaczymy podczas spaceru na ulicy czy w czasie zakupów w galerii handlowej.

Od nowego roku Rządowe Centrum Bezpieczeństwa będzie wyświetlać swoje alerty również na ekranach cyfrowych znajdujących się w rejonach występowania zagrożenia. Alert RCB będzie wyświetlany między innymi na ekranach reklamowych, w galeriach handlowych, na dworcach i lotniskach.

Zobacz wideo Technologie ułatwiają obowiązki domowe

Alert RCB na 20 tys. ekranach wielkoformatowych

Jak powiedział Damian Duda z biura prasowego Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, dzięki ekranom zlokalizowanym w całym kraju, informacja o zagrożeniu jeszcze szybciej dotrze do odbiorców.

Dzięki sieci ponad 20 tysięcy ekranów wielkoformatowych będziecie mogli państwo dowiedzieć się o alertach RCB na terenie całego kraju. Jeszcze skuteczniej będziemy mogli informować o zagrożeniach na danym obszarze

- powiedział Damian Duda. Ekrany będą rozmieszczone przy najbardziej uczęszczanych drogach, centrach handlowych i dworcach kolejowych. Łącznie takie wiadomości każdego dnia mogą dotrzeć do 6,2 mln osób. Wizualizacje przykładowych Alertów RCB w przestrzeni publicznej znajdziecie w galerii zdjęć do tego artykułu.

Więcej informacji z kraju przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak poinformowało RCB, rozszerzenie dostępności Alertu możliwe było dzięki bezkosztowej współpracy z firmą Screen Network.

Alert RCB - czym jest?

Alerty dotyczące zagrożeń wciąż będą standardowo wysyłane do odbiorców przez wiadomość SMS.

Alert RCB ostrzega między innymi przed zagrożeniami pogodowymi, epidemicznymi oraz o innych sytuacjach kryzysowych. Ostrzeżenia są wysyłane do osób znajdujących się na zagrożonym terenie. Od października Alert RCB informuje również o złym stanie powietrza.

Więcej o: