Jest umowa na nowy odcinek S6. To nie koniec wiadomości z GDDKiA ws. tej drogi

Rusza realizacja ostatniego odcinka drogi ekspresowej S6 w województwie pomorskim. GDDKiA podpisała właśnie umowę z konsorcjum firm z NDI na czele. Na 16 kilometrów nowej ekspresówki inwestor - Generalna Dyrekcja - wyda ponad pół miliarda złotych. W sprawie budowy całej S6 jest więcej wiadomości.
Zobacz wideo 20 punktów karnych. Policja znalazła piratkę, dzięki nagraniu innego kierowcy

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad 29 grudnia podpisała umowę na realizację odcinka trasy ekspresowej S6 od obwodnicy Słupska do Bobrownik. Odcinek będzie miał 16 kilometrów długości.

Więcej wiadomości z gospodarki na stronie głównej Gazeta.pl. 

GDDKiA: jest umowa na odcinek S6 Słupsk - Bobrowniki

Kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdą stronę. W planach jest budowa dwóch węzłów drogowych. Planowany fragment drogi ekspresowej S6 rozpocznie się na końcu obwodnicy Słupska, na węźle w Redzikowie, a zakończy się na węźle Bobrowniki.

Budowa drogi ekspresowej S6.Budowa drogi ekspresowej S6. Źródło: GDDKiA

Ekspresówkę zbuduje konsorcjum firm z NDI jako liderem oraz partnerami: NDI Sopot i Todini Central Asia. Umowa na projekt i budowę zakłada, że realizacja potrwa 38 miesięcy - z wyłączeniem okresów zimowych. Koszt inwestycji to prawie 549 mln zł. 

China Intel XinjiangWielka inwestycja może przejść Polsce koło nosa. Fabryk Intela raczej nie będzie

- Podpisana dzisiaj umowa jest już czterdziestą szóstą w tym roku. Dzięki temu do fazy realizacji przeszło 46 zadań o łącznej długości ponad 555 km i wartości około 16,8 mld zł - powiedział Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. - Od dzisiaj cała trasa S6 w woj. pomorskim będzie na etapie realizacji - dodał. 

Jak mówił podczas uroczystości związanej z podpisaniem umowy minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, trasa S6 jest jedną najważniejszych inwestycji w regionie. Zaznaczył, że trasa jest wyczekiwana zarówno przez mieszkańców Pomorza, podróżujących przez północne części naszego kraju, jak i przez turystów, którzy przyjeżdżają nad Bałtyk. Podkreślił, że trasa ta będzie w przyszłości generatorem mocy dla gospodarki w całym regionie.

Wybuchająca Tesla Model S w FinalandiiRozsierdził go rachunek za naprawę tesli. Wysadził auto w powietrze [WIDEO]

Otwarte koperty z ofertami na kolejny odcinek S6

W środę 29 grudnia poznaliśmy jeszcze jedną informację dotyczącą budowanej S6. GDDKiA podała, że otwarto koperty w przetargu na realizację odcinka Koszalin Sianów-Sławno o długości 23,17 km. Ofert jest aż 12, najniższą stawkę zaproponowała Polaqua - 614,9 mln zł, najwyższą - ponad 841 mln zł - konsorcjum chińskich firm pod przewodnictwem China Shandong International Economic & Technical Cooperation Group. 

Cała trasa S6 będzie miała około 360 kilometrów długości i połączy wszystkie większe miasta Pomorza - od Szczecina do Gdańska. Realizacja dróg ekspresowych w Polsce jest finansowana z budżetu państwa przy wsparciu środków z Unii Europejskiej.

Więcej o: