Promocja na piwo na sylwestra. Biedronka oraz Lidl rozdają gratisowe butelki

Promocja na piwo przed sylwestrem obowiązuje w Lidlu i Biedronce. Obie sieci popularnych dyskontów rozdają gratisowe butelki.

Biedronka w gazetce na dni 27-31 grudnia przygotowała kilka promocji na piwo, tuż przed sylwestrem. Pierwsze z nich dotyczy piwa Desperados. Przy zakupie trzech butelek, najtańszą dostaniecie gratis. Rodzaje piwa można mieszać dowolnie. Promocja obowiązuje jednak tylko w wybranych sklepach

20 proc. rabatu dyskont udzieli przy zakupie sześciu piw Corona Extra. Za każdą butelkę zapłacicie 3,19 zł, co daje oszczędność 70 groszy. Jedna butelka w takim wypadku jest gratisowa. Kupując dwa piwa Beck, zapłacicie za nie 28 proc. mniej. 

Zobacz wideo Technologie ułatwiają obowiązki domowe

Promocja na piwo. Lidl rozdaje gratisowe butelki

Lidl przygotował promocję na piwo 4+4 butelki gratis. Kupując dowolne osiem piw butelkowanych, cztery najtańsze otrzymamy gratis. Promocja obowiązuje 30 oraz 21 grudnia. Aby aktywować rabat, należy aktywować kupon w aplikacji Lidl Plus, którą trzeba zeskanować przy kasie. Z promocji można skorzystać tylko raz. 

Alkohol szkodzi zdrowiu, rząd podnosi akcyzę

Wyroby alkoholowe szkodzą zdrowiu a ich nadużywanie prowadzi do uzależnienia oraz licznych chorób. Ryzyko przedwczesnej śmierci wzrasta powyżej pięciu porcji alkoholu wypijanych w ciągu siedmiu dni przez osoby po 40. roku życia, które robią to regularnie do końca życia. 

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Kwestie zdrowotne są jednym z argumentów, jakie podniósł rząd w nowelizacji ustawy akcyzowej. Podniesienie opłaty jest też konieczne, by dostosować krajowe przepisy do prawa unijnego. Nowelizacja została już podpisana przez prezydenta. Wyższe stawki akcyzy na alkohol mają wejść w życie już od początku nowego roku i będą sukcesywnie podnoszone przez kolejne pięć lat.

Więcej o: