NBP reaguje na publikację Radia ZET. Dyrektorka gabinetu Glapińskiego "spełniała wymagane kryteria"

Radio ZET doniosło, że Kamila Sukiennik - obecnie dyrektorka gabinetu prezesa Glapińskiego - w momencie obejmowania stanowiska zastępcy dyrektora nie miała wykształcenia wyższego. Miała też zasiadać w radzie nadzorczej Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, nie spełniając wymogów prawnych. Biuro Prasowe NBP zdementowało te informacje.
Przedstawiciele NBP w KDPW (dyrektor Dorota Szymanek i dyrektor Kamila Sukiennik) posiadali w momencie obejmowania stanowisk, zarówno dyrektorskich w NBP, jak i w KDPW [Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych - red.], wymagane wykształcenie wyższe i spełniali wszystkie wymagane prawem kryteria

- poinformowało biuro prasowe Narodowego Banku Polskiego.

Zobacz wideo Jakich stóp procentowych możemy się spodziewać w 2022 r.? Dr Czerniak: Przypuszczam, że na poziomie 3-4%
  • Więcej o Narodowym Banku Polskim przeczytaj na Gazeta.pl

Spacer z golden retrieverami podczas 29. finału WOŚP.Co dobrego zdarzyło się w 2021 roku? Przypominamy same pozytywne wydarzenia

Radio ZET: Sukiennik nie miała odpowiednich uprawnień. NBP reaguje 

Oświadczenie biura prasowego NBP to reakcja na doniesienia Radia ZET z 29 grudnia br. Radio prześledziło karierę Kamili Sukiennik, która obecnie piastuje stanowisko dyrektora gabinetu prezesa Glapińskiego. Do NBP trafiła w 2016 r., wcześniej pracowała m.in. w spółce Polkomtel w czasie, gdy szefował jej Glapiński.

Z ustaleń Radia ZET wynika, że Sukiennik w kwietniu 2017 r., gdy obejmowała stanowisko zastępcy dyrektora gabinetu prezesa NBP, nie miała pełnego wykształcenia wyższego (skończone studia licencjackie). Według radia, Sukiennik przez rok - do momentu ukończenia studiów MBA - miała też nie spełniać wymogów do zasiadania w radzie nadzorczej Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, do której trafiła w czerwcu 2017 r.

Rozgłośnia podała też, że NBP nie odpowiedział wcześniej na pytania dotyczące Sukiennik. Szef zespołu ds. Promocji i Marketingu KDPW Dariusz Marszałek dawał do zrozumienia, że Sukiennik ma odpowiednie kompetencje.

Pani Kamila Sukiennik legitymuje się kilkunastoletnią praktyką zawodową, umożliwiającą zdobycie doświadczenia i wiedzy z zakresu funkcjonowania podmiotów prawa handlowego, Banku Centralnego, instytucji infrastruktury, a także zasad funkcjonowania rynku finansowego, niezbędnych do pełnienia funkcji członka Rady Nadzorczej Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych S.A.

- poinformował Marszałek.

Prezes partii rządzącej Jarosław Kaczyński z telefonem na Sali Plenarnej. 61 posiedzenie Sejmu VIII kadencji, Warszawa, 12 kwietnia 2018Kaczyński nie wyklucza przedwczesnych wyborów? "Straszy posłow"

Szef NBP Adam Glapiński podczas konferencji na temat 'Tarczy finansowej' dla firm, 8 kwietnia 2020.Inflacja rekordowa, a Glapiński broni NBP. "Sygnały były niejasne"

Więcej o: